خبر های جدید

تونسی ها در حمایت از جنبش النهضه و عدم دخالت دیگران تظاهرات کردند

تونسی ها در حمایت از جنبش النهضه و عدم دخالت دیگران تظاهرات کردند

هزاران نفراز طرفداران جنبش النهضه تونس در حمایت از مشروعیت جمعیت موسسان این کشور تظاهرات و بر مخالفت خود با هرگونه مداخله خارجی در کشورشان تاکید کردند .
به گزارش شبکه تلویزیونی العالم ، این تظاهرات در حالی صورت گرفت که حمادی الجبالی نخست وزیر تونس اعلام کرد با وجود مخالفتهای حزب النهضه ، به اجرای تصمیم خود مبنی بر تشکیل حکومتی ملی و فن سالار پایبند خواهد بود. .
العالم با تهیه گزارشی در این باره اعلام کرد : خیابان حبیب بورقیبه شاهد برپایی تظاهرات هزاران نفر از طرفداران حزب النهضه تونس با عنوان « دفاع از مشروعیت مجلس موسسان و طرد خشونت » بود . تظاهرکنندگان با سردادن شعارهایی از انقلاب تونس و ماهیت اسلامی کشورشان حمایت کردند و بار دیگر بر پشتیبانی از دولت به رهبری جنبش النهضه تاکید کرد .

یک شهروند تونسی گفت : ما همه مردم را دوست داریم و باید یکدست و متحد باشیم. ما هیچ کس را به باطل متهم نکرده ایم .
یک شهروند دیگر گفت :ما در برابر هرگونه آسیب زدن به مشروعیت مجلس موسسان ایستادگی خواهیم کرد زیرااین بهترین دستاورد ما تا به امروز است .
تظاهرکنندگان با حرکت به سمت سفارت فرانسه در تونس از اظهارات مانوئل والس وزیر کشور فرانسه مبنی بر حمایت از لائیکها به شدت انتقاد کردند . این اظهار نظرها خشم طرفداران جنبش النهضه را به شدت برانگیخته و آنان چنین اظهار نظری را مداخله در امور داخلی تونس قلمداد می کنند .
الطیب المودب عضو دفتر جنبش النهضه گفت :اینگونه اظهار نظرهای جانبدارانه دخالت در امور داخلی کشور ما محسوب می شود .
نگرانی رهبران جنبش النهضه از برنامه ها و توطئه های خارجی از زبان راشد الغنوشی رهبر جنبش النهضه نیز شنیده شد به گونه ای که وی برخی کشورهای عربی و غربی را به تلاش برای بی ثبات کردن تونس با ترور شکری بلعید متهم کرد . وی افزود : کسانی که از این ترور بیشترین استفاده را خواهند کرد افراد ضد انقلاب تونس هستند .

نقل از واحد خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا