خانه ---> خبر های جدید ---> نقشه راه اخوان المسلمین برای خروج مصر از بحران کودتا

نقشه راه اخوان المسلمین برای خروج مصر از بحران کودتا

نقشه راه اخوان المسلمین برای خروج مصر از بحران کودتا

اخوان المسلمين مصر در بيانيه‌اي تحت عنوان خروج از بحران راه‌کارهاي خود براي پايان تنش در کشور را اعلام کرد که يکي از بندهاي آن بازگشت مرسي به قدرت است.

بر اساس اين طرح محمد مرسي بايد به قدرت باز گردد و قانون اساسي لغو شده دوباره مورد استناد قرار گيرد و مجلس شوراي منحل شده فعاليت خود را از سر گيرد.

اخوان تأکيد کردند که همه پيامدهاي کودتاي نظامي بايد برچيده شود و مرسي متعهد به اجراي راهکار اصلاحاتي بر اساس قانون اساسي خواهد بود که اجراي انتخابات پارلماني و تعديل قانون اساسي و به رأي گذاشتن آن از جمله اين اقدامات اصلاحاتي خواهد بود.

اخوان المسلمين در ادامه بيانيه خود افزود: ديدگاه ما براي خروج از بحران در گفتمان همه نيروهاي سياسي و ملي بدون محدوديت در مطرح کردن مطالباتشان است و همه بايد به توافق اين گفتمان پايبند باشند.

اخوان تأکيد کرد که امنيت ملي براي آنها حائز اهميت است و مخالف دخالت خارجي در امور داخلي کشور هستند و تلاش مي‌کنند که خون مردم مصر ريخته نشود.طرح اخوان المسلمين بر سه محور متمرکز است :

1-به اراده مردم مصر در انتخابات مشروع نظام محمد مرسي احترام گذاشته شود و کودتاي نظامي به صورت کامل از بين برود و مشروعيت رئيس‌جمهوري، قانون اساسي و پارلمان مجددا احيا شود.

2-رئيس‌جمهوري منتخب با اجراي انتخابات پارلماني و اصلاحات در قانون اساسي طرح خود را اجرا کند و اين اصلاحات را به قوه مقننه مطرح سازد و سپس رفراندم مردمي در خصوص آن برگزار کند و منافع ملي را در نظر بگيرد.

3-تمام گروه‌هاي ملي و سياسي پاي ميز مذاکره بنشينند و سقفي جهت خواسته‌ها مشخص نشود و همگان به اجراي امور توافق شده پايبند باشند.

در مقابل جبهه نجات ملي سريعا با اين طرح مخالفت کرده و شماري از رهبران اين جبهه اعلام کردند:

 شرايط به پيش از 30 ژوئن باز نخواهد گشت و جبهه نجات و احزاب سياسي و گروه‌هاي ملي با اخوان المسلمين بر سر ميز مذاکره نخواهند نشست

خبر ديگر اينکه،سخنگوي جماعت اخوان‌المسلمين مصر هر گونه اطلاع اين جماعت از اعتصاب غذاي محمد مرسي را رد کرد.«جهاد الحداد» در مصاحبه با خبرگزاري آناتولي گفت: هيچ اطلاعي از مرسي نداريم و هيچ تماسي با وي نداشته‌ايم و نمي‌دانيم که آيا دست به اعتصاب غذا زده است يا خير؟ زيرا اجازه هيچ گونه تماسي به مرسي داده نمي‌شود.الحداد همچنين وجود هر گونه اطلاعات درباره مکان حضور مرسي و يا وضعيت جسماني وي را رد کرد.

منبع: روزنامه اطلاعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@