خبر های جدید

بیانیه ائتلاف حمایت از مشروعیت در خصوص نامزدی سیسی

بیانیه ائتلاف حمایت از مشروعیت در خصوص نامزدی سیسی

ائتلاف هوادار محمد مرسی رئیس جمهوری برکنار شده مصر روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای اظهارات روز گذشته سپهبد عبدالفتاح سیسی را فریبکارانه و نامزدی او را برای ریاست جمهوری شری برای کشور خواند.
این ائتلاف که به ائتلاف ملی حمایت از مشروعیت و مخالفت با کودتا معروف است در این بیانیه که در خبرگزاری آناتولی منتشر شد اعلام کرد:« سیسی همچنان سیاست فریبکارانه خود را ادامه می دهد و برای رسیدن به منافع شخصی،کشور را به سوی ویرانی سوق می دهد».
به گزارش پایگاه خبری محیط، در این بیانیه تاکید شد :« نامزدی سیسی برای ریاست جمهوری شر جدیدی برای مصر است و مردم مصر چنین شری را نمی پذیرند در نتیجه سرنوشت او نیز مشابه با سرنوشت حسنی مبارک و زین العابدین بن علی روسای جمهوری سابق مصر و تونس خواهد بود.»
این بیانیه می افزاید:« مردم مصر خون فرزندانشان را فراموش نمی کنند و همچنان خواستار قصاص جنایتکاران هستند. مردم هرگز اجازه تجاوز به حاکمیت کشور را نمی دهند همانگونه که اجازه تجاوز به قانون و آزادی ها را نخواهند داد در نتیجه همچنان به انقلاب خود تا پیروزی ادامه خواهند داد».
در ادامه این بیانیه آمده است:« سخنان روز گذشته سیسی فریبکارانه بود و ثابت کرد آنچه روز سوم ژوئیه گذشته در کشور اتفاق افتاد فقط کودتای نظامی برای غصب قدرت بود و ارتباطی به ادعاهایی چون احترام به خواست ملت نداشت».
تاکنون خبری از واکنش رسمی به این بیانیه منتشر نشده است.
عبدالفتاح سیسی روز گذشته در سخنانی اعلام کرد نمی تواند موج درخواست های مردمی را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری نادیده بگیرد.

نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا