خبر های جدید

موج جدید بازداشت مسلمانان در چین

پلیس چین به اتهام نشر فیلم‌های ویدیویی تروریستی، در طول ۶ هفته گذشته اقدام به بازداشت بیش از ۲۰۰ مسلمان ساکن در منطقه سین کیانگ کرد. تا قبل از این مسئولین دولتی مسلمانان را به شرکت در هجوم‌ها و انفجارهای اخیر متهم کرده بودند.
موج جدید بازداشت مسلمانان در چین به راه افتاده است. به گزارش پایگاه الحیات، به بهانه “مبارزه با تروریسم” در چین، مسلمانان اویغور در معرض تبعیض‌های نژادی، دینی و فرهنگی قرار گرفته‌اند.

براساس همین گزارش، پلیس چین به اتهام نشر فیلم‌های ویدیویی تروریستی، در طول ۶ هفته گذشته اقدام به بازداشت بیش از ۲۰۰ مسلمان ساکن در منطقه سین کیانگ کرد. تا قبل از این مسئولین دولتی مسلمانان را به شرکت در هجوم‌ها و انفجارهای اخیر متهم کرده بودند.

روزنامه گلوبال تایمز یادآور شد که تاکنون ۲۳۲ متهم به اتهام نشر سی دی و فیلم دعوت کننده به تروریسم بر روی شبکه‌های اینترنتی بازداشت شده‌اند.

پلیس چین نظارت شدیدی به اینترنت منطقه مسلمان نشین دارد و در سال ۱۳۸۸ بعد از وقوع تنش‌های خشونت آمیز آن را به مدت چندین ماه قطع نمود. کنفرانس بین‌المللی اویغور، سازمان مدافع این اقلیت در مونیخ آلمان نظارت شدید بر اینترنت را به شدت محکوم نمود.

“دلشاد رشید” سخنگوی کنفرانس مذکور با بیان این که اقلیت اویغور همیشه از سوی قبایل هان مورد تبعیض و اهانت قرار گرفته‌اند، گفت چنین تدابیری در راه سرکوب مسلمانان اویغور طراحی شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا