خبر های جدید

صلاح الدین دمیرتاش نامزد رهبری حزب دموکراتیک خلق ها

دمیرتاش نامزدی خود برای احراز پست رهبری حزب دموکراتیک خلق ها را اعلام کرد و در روز ۲۲ ژوئن در کنگره ی حزب شرکت می کند.
، صلاح الدین دمیرتاش رهبر حزب صلح و دموکراسی (BDP) که پس از برگزاری انتخابات شهرداری های ترکیه در سی ام مارس سال جاری، نمایندگان حزب او به حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) پیوستند، به صحنه ی سیاست بازگشت.
دمیرتاش به دنبال ادغام حزب خود در حزب دموکراتیک خلق ها، مدت کوتاهی از سیاست کناره گیری نموده و اعلام کرد که تمایلی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه و رهبری حزب دموکراتیک خلق ها ندارد. با این حال چهره های نزدیک به پ.ک.ک اعلام کردند که سران این حزب در کوهستان قندیل و همچنین عبدالله اوجالان، خواهان فعال ماندن دمیرتاش در صحنه ی سیاست هستند و به هیمن خاطر  نیز تصمیم خود را تغییر داد.
صلاح الدین دمیرتاش دیروز اعلام کرد که در کنگره ی حزب دموکراتیک خلق ها نامزد احراز پست رهبری حزب می شود و به دنبال «درخواست خلق و اصرار رفقا»، نامزد می شود.
کنگره ی حزب مزبور در روز بیست و دوم ماه جاری میلادی برگزار می شود و هنوز مشخص نیست که این حزب و دیگر نهادهای سیاسی نزدیک به پ.ک.ک چه کسی را به عنوان نامزد کردها در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه برای رقابت با اردوغان و احسان اوغلو معرفی می کند.

دمیرتاش در سال ۱۹۷۳ در پالوی الازغ به دنیا آمده است. وی در دانشگاه آنکارا در رشته ی حقوق تحصیل کرده و همراه با برادر خود نورالدین دمیرتاش از دوران نوجوانی وارد فعالیت های سیاسی در نهادهای نزدیک به پ.ک.ک شده است. نورالدین هم اکنون در کوهستان قندیل به سر می برد و از چهره های جوان و تاثیرگذار در اداره ی فعالیت های سیاسی در شاخه های شهری پ.ک.ک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا