خانه ---> خبر های جدید ---> صلاح الدین دمیرتاش نامزد رهبری حزب دموکراتیک خلق ها

صلاح الدین دمیرتاش نامزد رهبری حزب دموکراتیک خلق ها

دمیرتاش نامزدی خود برای احراز پست رهبری حزب دموکراتیک خلق ها را اعلام کرد و در روز 22 ژوئن در کنگره ی حزب شرکت می کند.
، صلاح الدین دمیرتاش رهبر حزب صلح و دموکراسی (BDP) که پس از برگزاری انتخابات شهرداری های ترکیه در سی ام مارس سال جاری، نمایندگان حزب او به حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) پیوستند، به صحنه ی سیاست بازگشت.
دمیرتاش به دنبال ادغام حزب خود در حزب دموکراتیک خلق ها، مدت کوتاهی از سیاست کناره گیری نموده و اعلام کرد که تمایلی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه و رهبری حزب دموکراتیک خلق ها ندارد. با این حال چهره های نزدیک به پ.ک.ک اعلام کردند که سران این حزب در کوهستان قندیل و همچنین عبدالله اوجالان، خواهان فعال ماندن دمیرتاش در صحنه ی سیاست هستند و به هیمن خاطر  نیز تصمیم خود را تغییر داد.
صلاح الدین دمیرتاش دیروز اعلام کرد که در کنگره ی حزب دموکراتیک خلق ها نامزد احراز پست رهبری حزب می شود و به دنبال «درخواست خلق و اصرار رفقا»، نامزد می شود.
کنگره ی حزب مزبور در روز بیست و دوم ماه جاری میلادی برگزار می شود و هنوز مشخص نیست که این حزب و دیگر نهادهای سیاسی نزدیک به پ.ک.ک چه کسی را به عنوان نامزد کردها در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه برای رقابت با اردوغان و احسان اوغلو معرفی می کند.

دمیرتاش در سال 1973 در پالوی الازغ به دنیا آمده است. وی در دانشگاه آنکارا در رشته ی حقوق تحصیل کرده و همراه با برادر خود نورالدین دمیرتاش از دوران نوجوانی وارد فعالیت های سیاسی در نهادهای نزدیک به پ.ک.ک شده است. نورالدین هم اکنون در کوهستان قندیل به سر می برد و از چهره های جوان و تاثیرگذار در اداره ی فعالیت های سیاسی در شاخه های شهری پ.ک.ک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@