خبر های جدید

شورای امنیت قطعنامه ضد تروریست‎های غربی را تصویب کرد

شورای امنیت سازمان ملل متحد شب گذشته قطعنامه پیشنهادی آمریکا در مورد گروه های تروریستی بویژه داعش که بخش اصلی آن مربوط به تروریست های غربی ملحق شده به این گروه ها می شود را تصویب کرد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد، به اتفاق آرا، قطعنامه پیشنهادی “باراک اوباما” را برای مقابله با حضور افراطیون خارجی در کشورهای دیگر و جلوگیری از پیوستن آنها به درگیری ها در نقاط مختلف جهان، تصویب کرد.

در قطعنامه شماره ۲۱۷۸، مسافرت به خارج از کشور برای جنگیدن برای گروه های افراطی، و نیز استخدام چنین افرادی یا تهیه منابع مالی برای آنها منع و جرم تلقی شده است.

این قطعنامه به طور عمومی برای مقابله با افرادی است که برای شرکت در جنگ به گروه های افراطی در کشورهای دیگر جهان می پیوندند. این قطعنامه اجازه استفاده از نیروهای نظامی برای مقابله با چنین موضوعی را پیش بینی نکرده است.

در این قعنامه آمده است: پیکارجویان خارجی شدت و مدت کشمکش ها را افزایش داده و در عین حال می توانند به خطری جدی برای کشورهایی که ساکن آن هستند تبدیل شوند.

اوباما در جلسه دوم مهر ماه شورای امنیت حضور داشت، اعلام کرد که برای مقالبه با این افرد قطعنامه به تنهایی کافی نیست.

به گفته رئیس‌ جمهور آمریکا تخمین زده می شود که طی سال های اخیر، ۱۵ هزار تروریست خارجی از ۸۰ کشور جهان، به سوریه رفته باشند
منبع:خبرگزاری مهر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا