خبر های جدید

فراخوان برگزاری مراسم روز عرفه در مسجدالاقصی

تشکل‌های جوانان و فعالان فلسطینی طی فراخوانی از شهروندان فلسطینی برگزاری مراسم روز عرفه در مسجدالاقصی را خواستار شدند.

تشکل ‌های جوانان و فعالان فلسطینی در این فراخوان از شهروندان فلسطینی خواستند که جمعه این هفته، ۱۱ مهر، مصادف با روز عرفه در فلسطین عازم مسجدالاقصی شده و مراسم این روز را برگزار کنند.

این فراخوان با عنوان «عرفه در مسجدالاقصی» منتشر شده و در آن آمده است: «جمعه که حجاج در عرفه وقوف می‌کنند، ما در قدس نماز اقامه خواهیم کرد، اشغالگران هرگز ما را متوقف نخواهند کرد، موعد ما مسجدالاقصی است، لبیک یا اقصی، لبیک یا قدس».

فعالان فلسطینی اعلام کردند که شهروندان فلسطینی را به صورت یکپارچه بسیج می‌کنند تا روز جمعه هم‌زمان با روز صعود حجاج به کوه عرفه که نزد مسلمانان به «یوم الوقفه» معروف است و قبل از عید قربان برگزار می‌شود، عازم مسجدالاقصی شوند.

این گروه تأکید کردند: هدف از این فراخوان‌ها تحکیم پیوند فلسطینی‌ها با نخستین قبله مسلمین، حمایت از این مسجد در برابر خطرات اشغالگری و روشنگری درباره تجاوزهای خطرناک اسرائیل علیه قدس و مسجدالاقصی و تلاش‌های این رژیم برای یهودی‌سازی و سلب هویت اسلامی این مسجد است.

فعالان فلسطینی بر ضرورت یاری‌رساندن به فلسطینیان حاضر در مسجدالاقصی با بسیج مردمی، پاسخ به افزایش تجاوزها و یورش‌ها علیه این مسجد و ناکام‌گذاشتن سیاست‌ها برای تقسیم زمانی و مکانی مسجد تأکید کردند.

 منبع: ایکنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا