خبر های جدید

افزایش گرایش لاتینی‌ های مقیم آمریکا به اسلام

شمار فزاینده‌ای از مردم آمریکای لاتین که دور از سرزمین مادری خود در ایالات متحده آمریکا زندگی می‌کنند، به اسلام گرایش پیدا کرده‌اند و آموزه‌های اسلام را راهی برای سامان‌دادن به زندگی خود یافته‌اند.
«استفانی لاندونو»، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد از دانشگاه بین‌المللی فلوریدا که پژوهشی در مورد تغییر دین لاتینی‌ها به چاپ رسانده است، می‌گوید: در اسلام حد و مرزها با حلال و حرام مشخص شده و فرد می‌داند که دقیقاً چه باید انجام دهد.

وی افزود: قرآن کریم، راهنمایی است که به روشنی مشخص می‌کند که چگونه بپوشید، چگونه بخورید، چگونه رفتار کنید و چگونه عبادت کنید؛ همه‌چیز مشخص است.

آمارها حاکی از آن است که در دهه‌های اخیر شمار فزاینده‌ای از مردم آمریکای لاتین به اسلام گرایش پیدا کرده‌اند.

همچنین آمارهای پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان آمریکایی «چرا اسلام؟»(whyislam.org)، حاکی از آن است که ۶ درصد مسلمانان آمریکا را مهاجران لاتینی تشکیل می‌دهند.

از سوی دیگر سازمان دعوت آمریکای لاتین نیز اعلام کرده است که بیش از نیمی از تازه مسلمانان را بانوان تشکیل می‌دهند.

بیشترین جمعیت مسلمانان لاتینی  در شهرهای نیویورک، شیکاگو، لس‌آنجلس و میامی آمریکا سکونت دارند و ایالت کالیفرنیا بیشترین تعداد مسلمانان لاتینی را دارد.

برخی از لاتینی‌های تازه‌مسلمان مقیم آمریکا دوری از وطن را دلیل پناه آوردن به آموزه‌های آرامش‌بخش اسلام معرفی می‌کنند.

گرچه آمار دقیقی از کل جمعیت مسلمانان آمریکا در دست نیست اما تخمین زده می‌شود که حدود ۸ میلیون مسلمان در این کشور سکونت داشته باشند.

منبع: شفقنا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا