خبر های جدید

نشریه سوییسی سال 2014 را سال مسلمانان نامید

 نشریه سوییسی سال 2014 را سال مسلمانان نامید
یک نشریه سوییسی در پایان سال 2014، این سال را به نام مسلمانان و به طور ویژه به نام یک امام مسلمان این کشور نامگذاری کرده است.، نشریه سوییسی SonntagsZeitung با تشکر از امام مصطفی مِمِتی به خاطر مواضع شجاعانه در برابر تروریسم و مشی انسانی و پر از تساهل او در برخورد با پیروان و مومنان سایر ادیان، سال 2014 را سال مسلمانان و امام مصطفی نامید.

این نشریه می نویسد امام مصطفی ممتی که در برن و در یک مرکز اسلامی مشغول به فعالیت است در همه خطبه های نماز جمعه خود تاکید نموده است که ما مسلمانان سوییس باید آغوش خود را به روی جامعه پیشروی این کشور و مردمان هموطن خود باز کنیم؛ چرا که ما بدون همسایگان خود نمی توانیم هیچ موفقیتی داشته باشیم و بدون آنها در یک دور باطل قرار می گیریم.

امام مصطفی ممتی که همزمان رییس انجمن آلبانیایی تبارهای سوییس نیز است به یکی از نقاط اصلی و مراکز ثقل تحمل دینی در شهر برن و کشور سوییس تبدیل شده و از او به عنوان یک مسلمان با قدر و منزلت یاد می شود. در سال 2008 او حتی میزبان رییس جمهور وقت سوییس در مرکز اسلامی برن نیز بود.

امام ممتی که اصلیتی صرب دارد در دهه 90 وارد سوییس شده و درعین حال همواره یکی از نگرانی های مسلمانان این کشور را از دست دادن تابعیت بر اثر تندروی های افراد افراطی خوانده است. گفتنی است سوییس 400 هزار مسلمان دارد.

منبع:شفقنا

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا