خبر های جدید

اعتراض در کنفرانس خبری مرکل و السیسی

اعتراض در کنفرانس خبری مرکل و السیسی

کنفرانس خبری مشترک روز چهارشنبه آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر در برلین با حرکت اعتراضی یک دانشجوی مصری که السیسی را «جنایتکار» نامید ، مخل شد. دانشجوی معترض و محجبه مصری که هویتش فاش نشده است، قصد طرح سوالی را نیز داشت که ماموران از طرح سوال او جلوگیری کرده و او را به خارج از سالن کنفرانس هدایت کردند.این دانشجوی معترض با فریاد «جنایتکار ، جنایتکار» به رئیس جمهوری مصر اعتراض کرد و خبرنگاران طرفداران دولت مصر نیز با فریاد «زنده باد مصر» به او پاسخ دادند.

پس از این رویداد ، مرکل و السیسی سالن کنفرانس را ترک کردند.

نمایندگان رسانه های مصری در طول کنفرانس خبری چند بار با نقض مقررات تشریفات اقدام به تشویق السیسی کردند.سفر دو روزه رئیس جمهوری مصر به آلمان تحت الشعاع تظاهرات گسترده ابراز مخالفت با دولت السیسی تبدیل شده و حضور صدها پلیس در اطراف هتل محل اقامت او این محل را به یک دژ نظامی تبدیل کرده است.

گروههای طرفدار حقوق بشر نیز دولت آلمان را متهم کرده اند که برای قراردادهای تجاری با مصر ، ارزشهای دموکراتیک و حقوق بشری را فروخته است.از جمله این قراردادها می توان به قرارداد یک میلیارد یورویی با شرکت «زیمنس» برای احداث چند نیروگاه در مصر اشاره کرد.این درحالی است که «نوربرت لمرت» رئیس پارلمان آلمان در اعتراض به وخامت وضعیت حقوق بشر در مصر ، دیدار برنامه ریزی شده خود با السیسی را لغو کرد.

منبع: دیپلماسی ایرانی

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا