خبر های جدید

دنیای به این بزرگی برای قوم مسلمان روهینگیا، جایی ندارد

دنیای به این بزرگی برای قوم مسلمان روهینگیا، جایی ندارد

گویا دنیای به این بزرگی برای قوم مسلمان روهینگیا، جایی ندارد. پس از سالها تعقیب و کشتارتوسط بوداییان و حکومت نظامی میانمار و آوارگی هزاران مسلمان این کشور در کشورهای همسایه، خبرهای خوبی از وضعیت این آوارگان که در هندوستان به سر می برند، به گوش نمی رسد. به مسلمانان روهینگیا که هم اکنون در شرایط غیرانسانی درکمپ هایی در دهلی نو پایتخت هند زندگی می کنند گفته شده است باید این شهر را ترک کنند.

یک زن روهینگیا به خبرنگار پرس تی وی می گوید ما سه سال پیش به اینجا آمده ایم و خدا می داند در این مدت چه کشیده ایم؟ این زمین ها را نیز بنیاد زکات مسلمانان هندوستان به ما داد اما حالا دادگاه تصمیم گرفته ما را از همین شرایط غیرانسانی نیز محروم کند.

سعود طاهر از مدیران بنیاد حقوق بشر هندوستان می گوید در تلاش هستیم مقامات را راضی کنیم این آوارگان را بیرون نکنند؛ ما از کمپ ها دیدن کرده ایم و همه راهکارهای قانونی برای نجات این مسلمانان را انجام خواهیم داد.

طبق آمارهای کمسیاریای پناهندگان سازمان ملل متحد، هم اکنون ۹ هزار مسلمان روهینگیا در چندین کم در دهلی نو و چندین هزار نفر هم در ایالت های دیگر هند زندگی می کنند. کمپ های پذیرای این آوارگان مسلمان آب و سرویس های بهداشتی

ندارند و  آوارگان در بدترین شرایط ممکن زندگی می کنند.

منبع: پرس تی وی
ترجمه: شفقنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا