تربیت فرزندانمطالب جدید

کیف مدرسه کوکان باید چگونه باشد ؟

کیف مدرسه کوکان باید چگونه باشد ؟

نویسنده : دکتر محمدباقر صداقت

بهتر است برای خرید کیف مدرسه فرزندتان به یک سری نکات مهم دقت کنید تا موجب کمردرد در وی نشوید!

یک فیزیوتراپ با تاکید بر اینکه دانش آموزان نباید به هیچ عنوان از کیف دستی استفاده کنند، بهترین جایگزین کیف را استفاده از کوله پشتی دانست.

دکتر محمدباقر صداقت اظهار کرد: استفاده از کیف‎های شانه‌ای، دستی و کلاسورها به مرور زمان موجب کمردرد مزمن و انحراف ستون فقرات می‌شود، لذا توصیه می‌شود دانش آموزان به جای کیف از کوله پشتی استفاده کنند.

وی در خصوص ویژگی‌های یک کوله پشتی مناسب نیز عنوان کرد: بهتر است جنس کوله پشتی از چرم یا برزنت باشد تا با قرار دادن وسایل درون آن فرم نگیرد و وزن وسایل را به یک طرف بدن متمایل نکند.

وی اظهار کرد: کوله پشتی همچنین باید دارای میله مرکزی بوده تا وزن آن به طور مناسب تقسیم شود و باید دارای بندهای پهن به طول پنج سانتیمتر باشد تا از فشار به شانه جلوگیری کند.

این فیزیوتراپ اظهار کرد: ارتفاع بندهای کوله پشتی نیز باید طوری تنظیم شود که کوله پنج سانتیمتر بالاتر از مرکز گودی کمر قرار گیرد، زیرا هر چه کوله پشتی پایین‌تر از کمر قرار گیرد، فشار آن به جای پشت به لگن وارد می‌شود که آسیب رسان است.

صداقت افزود: همچنین کوله پشتی باید دارای بند کمری نیز باشد تا به طور مناسب روی کمر فیکس شود و از فشار بیش از حد به کمر جلوگیری کند.

این فیزیوتراپ وزن مناسب کوله پشتی (با وسایل درون آن) را برای دانش آموزان ابتدایی تا ۱۰ درصد وزن بدن و حدود ۲.۵ تا سه کیلو دانست و اظهار کرد: دانش آموزان مقاطع دیگر می‌توانند تا ۱۵ درصد وزن بدن خود نیز کوله پشتی را حمل کنند.

وی اظهار کرد: هر چه وزن کوله پشتی کمتر باشد، قطعا بهتر است و والدین باید مراقب باشند تا فرزندان آنها وسایل اضافی و سنگین را در کوله خود حمل نکنند.

این فیزیوتراپ گفت: بهتر است در مدارس کمدهایی تعبیه شود تا دانش آموزان کتاب‌هایی را که نیاز نیست مرتبا جابجا شود، درون آن بگذارند و از حمل غیرضروری آنها خودداری کنند.

وی افزود: پیشنهاد دیگر این است که دانش آموزان دو سری کتاب داشته باشند؛ یک سری در خانه و یک سری در مدرسه، تا کلا وسیله سنگینی را در مسیر مدرسه تا خانه و بالعکس حمل نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا