خبر های جدید

لیست ۵۰۰ مسلمان تاثیرگذار جهان در آستانه انتشار

لیست ۵۰۰ مسلمان تاثیرگذار جهان در آستانه انتشار

چندسالی است که لیستی از ۵۰۰ مسلمان که بیشتری تاثیرگذاری را درجهان داشته اند منتشر می شود و امسال نیز این لیست آماده انتشار شده است. در سالهای گذشته مسلمانان آمریکا با ۴۰ نفر در صدر مسلمانان شاخص این لیست – از نظر تعداد- قرار داشته اند. کشورهای پاکستان با ۳۳ نفر، عربستان با ۳۲ نفر، مصر و انگلستان نیز با ۲۷ نفر در رده های بعدی قرار دارند.
به گزارش اسلام آنلاین، لیست تاثیرگذارترین مسلمانان جهان را مرکز سلطنتی تحقیقات راهبردی اسلام در امان پایتخت اردن به طور سالیانه منتشر می کند. در میان مسلمانان آمریکایی، دکتر سیدحسین نصر استاد ایرانی مطالعات اسلامی دانشگاه جرج واشینگتن و شیخ حمزه یونس هانسون مدیر کالج زیتونه در برکلی چند سالی است که در صدر لیست مسلمانان آمریکا قرار گرفته اند.
لیست جدید مسلمانان تاثیرگذار جهان که به زودی انتشار می یابد، امسال ۳۲ مسلمان را به تازگی به لیست خود اضافه کرده که هفت نفرشان آمریکایی هستند. این مرکز می گوید انتشار این لیست درحقیقت با هدف کشف فرصت های تازه برای جهان اسلام صورت می گیرد و هرمسلمانی که تاثیری روی کشور خود یا جهان گذاشته در این لیست جای گرفته است.
رهبران ایران، اردن، عربستان سعودی و همچنین شیخ الازهر بعنوان تاثیرگذارترین مسلمانان جهان در صدر این لیست قرار گرفته اند.

منبع: اسلام آنلاین
ترجمه: شفقنا

http://fa.shafaqna.com/news/34356

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا