خبر های جدید

برگزاری تظاهرات سراسری در انگلیس در حمایت از مردم فلسطین

برگزاری تظاهرات سراسری در انگلیس در حمایت از مردم فلسطین

گروه های مدنی ضد جنگ و حامی مردم فلسطین روز شنبه در سراسر انگلیس از جمله در مقابل سفارت اسراییل در لندن، در اعتراض به سیاست های سرکوبگرانه رژیم صهیونیستی و در حمایت از حقوق برحق فلسطینی ها، تجمع های اعتراضی برپا می کنند. براساس برنامه ریزی های صورت گرفته توسط گروه های مدنی طرفدار مردم فلسطین و ضد جنگ، شهرهای لندن، برایتون، بریستول ، کاردیف (اسکاتلند) و شفیلد، روز شنبه شاهد این تجمع های اعتراضی خواهند بود.

تجمع اعتراضی در برابر سفارت رژیم صهیونیستی در لندن که در منطقه ‘کنزینگتون ‘قرار دارد، از ساعت ۱۲ فردا(شنبه ) آغاز خواهد شد. تظاهرات و تجمع های اعتراضی روز شنبه در انگلیس، از سوی گروه های مدنی ‘کمپین حمایت از مردم فلسطین ‘، ‘دوستان الاقصی’، ‘انجمن فلسطینیان در بریتانیا’، ‘انجمن مسلمانان بریتانیا’، ‘انجمن اسلامی در اروپا’ ، ‘فدراسیون جوامع اسلامی دانشجویی’ و ‘ائتلاف توقف جنگ’ برنامه ریزی شده است.

در بیانیه ای که درهمین ارتباط در تارنمای گروه مدنی ‘ائتلاف توقف جنگ’، منتشرشده، آمده است: ‘ ما برای مردم فلسطین، برای صلح، آزادی و عدالت با یکدیگر متحد و همراه شده ایم و مخالف نژادپرستی، عدم تحمل و تنفرهستیم. در این بیانیه با بیان اینکه مردم فلسطین تحت یک حکومت اشغالگر نظامی و سرکوبگر بسر می برند، تصریح کرد: ‘مسجدالاقصی تحت حمله است. سربازان اسرائیلی به سوی معترضان بی سلاح آتش گشودند و اوباش های اسرائیلی در خیابان ها بیت المقدس شعار ‘ مرگ بر اعراب’ سر می دهند.»

در ادامه این بیانیه با اشاره به محدودیت های ایجادشده برای فلسطینی ها در بیت المقدس، آمده است: «شهرک نشینان مسلح در زمین های غصب شده فلسطینیان زندگی می کنند و به زن و بچه و مرد فلسطینی حمله ور می شوند. مردم غزه هم زیر بمباران اسرائیلی ها هستند و در خانه هایشان به قتل می رسند.’

این بیانیه می افزاید: ‘ما همگی برای مخالفت با حملات جاری علیه مردم فلسطین همراه شده ایم و از هرکسی که به حرکت ما در مخالفت با تمام اشکال نژادپرستی از جمله اسلام هراسی و یهودی هراسی ملحق شود، استقبال می کنیم . در بیانیه یادشده، تأکید شده است: حامیان حقوق مردم فلسطین شامل همه افراد و معتقدین به تمام ادیان و عقاید هستند و مسلمانان، یهودیان، مسیحیان، مذهبیان و غیرمذهبی ها در کنار هم ، درحرکت اعتراضی روز شنبه مشارکت خواهند کردند. این بیانیه افزود: ما ضمن محکوم کردن اسلام هراسی و یهودی ستیزی و هرگونه حرکت نژادپرستانه، از حقوق مردم فلسطین و رهایی آنها از آپارتاید و نظام سرکوبگرانه حمایت می کنیم.

سرزمین های اشغالی در روزهای اخیر به دلیل هتک حرمت مسجدالاقصی و اجرای توطئه تقسیم زمانی و مکانی این مکان مقدس از سوی صهیونیست ها، صحنه درگیری های شدید میان فلسطینی ها و نظامیان رژیم صهیونیستی بوده است. منابع خبری فلسطینی اعلام کرده اند: از دو هفته پیش تاکنون و با آغاز انتفاضه سوم فلسطین، دست کم ۳۳فلسطینی ازجمله هفت کودک شهید شده و هفت صهیونیست نیز به هلاکت رسیده اند.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: در این مدت بیش از یک هزار و۵۵۰ فلسطینی نیز در درگیری با نظامیان رژیم صهیونیستی زخمی شده اند که ۲۰۰ نفر از آنها کودک هستند

http://fa.shafaqna.com/news/35947.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا