خبر های جدید

آغاز هجمه رسانه‌ای علیه مسلمانان پس از حملات تروریستی پاریس

آغاز هجمه رسانه‌ای علیه مسلمانان پس از حملات تروریستی پاریس

در پی وقوع حملات تروریستی شب گذشته در چند نقطه پاریس، بار دیگر برخی رسانه‌های غربی مسلمانان را هدف حملات اسلام‌ستیزانه خود قرار دادند. سایت خبری «دیلی اکسپرس» انگلیس نوشت: فرد مسلح الله اکبر گویان، شروع به قتل عام حدود ۱۰۰ نفر در سالن کنسرت کرد.

این سایت خبری ادعا کرد که حملات تروریستی پاریس چند ساعت پس از کشته شدن «جهادی جان»، قاتل انگلیسی عضو داعش در حمله هوایی آمریکا به سوریه، به وقوع پیوست.

پایگاه خبری «دیلی وایر» آمریکا با تیتر «حمله تروریستی بزرگ مسلمانان در پاریس»، نوشت حامیان داعش در حال جشن گرفتن این حملات در توییتر هستند. این پایگاه خبری نوشت: خلیفه خودخوانده داعش هنوز مسئولیت رسمی این حملات را به صورت رسمی به عهده نگرفته است اما حامیان آن‌ها در هشتگ «پاریس در آتش» در حال جشن گرفتن هستند.

این در حالی است که رهبران کشورهای اسلامی و نیز گروه‌ها و سازمان‌های اسلامی بسیاری از کشورها از جمله آمریکا، کانادا و فرانسه این حملات تروریستی را محکوم کردند.

محکومیت حملات تروریستی پاریس از سوی مسلمانان جهان

اتحادیه سازمان های اسلامی اروپا نیز با صدور بیانیه ای حملات دیروز پاریس را محکوم و تروریستی توصیف کرد و این حملات را اقدام تروریستی کور دانست که هدف از آن ایجاد رعب و وحشت است. این اتحادیه اعلام کرد: در این لحظه باید همبستگی متقابل و وحدت ملی را در برابر این تهدیدها نشان داد، تهدیدهایی که نمی‌توان به سادگی از کنار آنها گذشت.

شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی که بزرگترین سازمان حامی حقوق مسلمانان آمریکا است، در بیانیه‌ای اعلام کرد: چنین حملات وحشیانه و نفرت‌انگیزی، چه در پاریس رخ دهد، چه بیروت و یا هر شهر دیگری، سبوعانه و غیرقابل توجیه هستند.

انجمن مسلمانان کانادا، یکی از بزرگترین سازمان‌های اسلامی این کشور نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: خشونت علیه شهروندان، هر کجای جهان که روی دهد غیر قابل قبول و مغایر با عقاید ما است. این انجمن در بیانیه خود تأکید کرد: خرد انسانی و آموزه‌های الهی اسلام و همه ادیان گویایی بیزاری از چنین اقداماتی هستند.

واکنش مردم آمریکا به حوادث پاریس: برای فرانسه دعا کنید

حملات شامگاه ۱۳ نوامبر در پاریس واکنش‌های مختلفی را در جامعه سیاسی، اجتماعی و مذهبی آمریکا برانگیخته است. عده‌ای در آمریکا حملات پاریس را ۱۱ سپتامبر فرانسه خوانده و با مردم این کشور همدردی کرده‌اند. کمپینی نیز با عنوان «برای پاریس دعا کنید» به سرعت در شبکه‌های اجتماعی آمریکای شمالی در حال گسترش است.
پایگاه خبری «شفقنا» گزارش داد: درحالی که هنوز هیچ گزارشی مبنی بر کشته شدن اتباع آمریکایی در حملات پاریس مخابره نشده است، وزارت امنیت داخلی آمریکا نیز اعلام کرده هیچ خطری این کشور را تهدید نمی‌کند. با این حال مقامات دو شهر لس آنجلس و نیویورک حالت فوق العاده و آماده‌باش اعلام کرده‌اند.
این درحالی است که حملات فرانسه باعث نگرانی‌ها از گسترش حمله به مسلمانان در این کشور و سایر نقاط جهان شده است. شورای روابط مسلمانان آمریکا با درک این موضوع بلافاصله پس از حملات پاریس اعلام کرد کشتار مردم بی‌گناه چه در پاریس، چه در بیروت و چه در بغداد کار انسان‌هایی است که از اسلام بویی نبرده‌اند؛ ما این حملات تروریستی را غیرقانونی و غیراسلامی می‌دانیم و آن را محکوم می‌کنیم و امیداریم این حملات بهانه‌ای برای تشدید فشار علیه مسلمانان نشود.
با این حال، اولین جرقه اسلام‌هراسی در میان سیاستمداران آمریکایی را جب بوش فرمانده سابق فلوریدا و نامزد جمهوری‌خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری زد؛ او گفت حملات پاریس به دست اسلام‌گراهای تروریست صورت گرفته است؛ آنها می‌خواهند تمدن غرب را نابود کنند؛ این یک اعلام جنگ همه جانبه است.
بن کارسون پزشک بازنشسته مغزواعصاب و دیگر نامزد جمهوری‌خواهان که به گفته‌های ضداسلامی مشهور است اعلام کرد آمریکا باید جلوی ورود مهاجران عراقی و سوری را بگیرد.

http://www.iqna.ir/fa/News/3447863

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا