خبر های جدید

انتقاد الازهر از انتساب داعش به اسلام توسط رسانه‌های اروپایی

انتقاد الازهر از انتساب داعش به اسلام توسط رسانه‌های اروپایی

«احمد الطیب»، شیخ الازهر، از اقدام رسانه‌‌های اروپایی در توصیف داعش به‌عنوان سازمانی اسلامی به شدت انتقاد کرد. احمد الطیب در گفت‌وگو با شبکه ماهواره‌ای «اسکای نیوز» عربی، ضمن محکوم کردن حوادث تروریستی اخیر در فرانسه اعلام کرد که این حملات مورد تأیید هیچ دین و آیینی نیست

وی در ادامه به آخرین خطبه پیامبر(ص) اشاره کرد و گفت: در این خطبه آمده است که «ای مردم خون‌ها و اموال شما بر یکدیگر تا روزی که خدا را ملاقات نمایید، مانند امروز و این ماه، محترم، و هر نوع تجاوز به آنها حرام است» و نخستین بند از این خطبه در مورد  حرمت خون انسان است که خدا آن را حرام دانسته است.

شیخ الازهر ضمن اعلام همدردی با مردم فرانسه از رسانه‌های اروپایی به خاطر استفاده از عبارت «دولت اسلامی» برای سازمان تروریستی داعش به شدت انتقاد کرد و گفت: «اسلام دین رحمت است و این گونه اقدامات تروریستی را تأیید نمی‌کند».

وی تأکید کرد: بر اساس این اقدامات اسلام مورد قضاوت قرار نگیرد، چرا که پیش از این هم از ادیان دیگر مانند مسیحیت و یهودیت به عنوان ابزاری برای کشتار مردم استفاده شده و حالا این مسأله گریبان اسلام را گرفته است.

وی با اشاره به اقدامات و فعالیت‌های اخیر الازهر گفت: اخیرا الازهر با همکاری شورای حکمای مسلمانان،  کاروان‌های صلح به کشورهای اروپایی اعزام کرده و همچنین، روش‌های آموزشی را بنابر اهمیت نوگرایی در اندیشه دینی متحول کرده است.

شیخ الازهر اظهار کرد: تروریست‌های تکفیری (داعش و دیگر گروه‌های تکفیری) با استفاده از تفسیرهای نادرست برخی واژگان مثل حاکمیت و خلافت و غیره، جوانان را جذب می‌کند که الازهر در حال تلاش برای تصحیح مفاهیم نادرست این واژه‌ها به زبان‌های مختلف است.

احمد الطیب در پایان گفت: الازهر تاکنون همایش‌های زیادی را برای مبارزه با افراط‌گرایی برگزار کرده است که همایش «مبارزه با تروریسم» که در ماه دسامبر گذشته برگزار شد، از جمله این همایش‌ها است.

http://www.iqna.ir/fa/News/3453117

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا