خبر های جدید

کمیساریای عالی حقوق بشر:”روسیه مسئول برخی از وحشتناک ترین جنایات جنگی سالهای اخیر است”

کمیساریای عالی حقوق بشر:”روسیه مسئول برخی از وحشتناک ترین جنایات جنگی سالهای اخیر است”

۳۸۱سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل نیز با اشاره به ابعاد تکان دهنده و غیر قابل بخشش حملات روسیه اظهار داشته بود اگر عمدی بودن این حملات اثبات شود، حملات روسیه جنایات جنگی محسوب می شوند.
تیرانا حسن، مدیر برنامه پاسخ به بحران سازمان عفو بین الملل طی سخنانی در کانال تلویزیونی اسکای نیوز روسیه را “مسوول برخی از وحشتناک ترین جنایات جنگی سالهای اخیر” دانسته و از ادامه حملات هفته های اخیر روسیه به خانه های مسکونی، مدارس و بیمارستان ها در سوریه خبر داد.

وی با اشاره به اینکه هدف قرار دادن غیرنظامیان از طرف روسیه و رژیم اسد جنایت جنگی محسوب می شود گفت: “در حمله دوم این نیروها نیز غیرنظامیان و نیروهای داوطلبی که در حال انتقال جنازه ها و مجروحان بودند هدف قرار گرفتند.” تیم های امداد و نجات در سوریه نیز از بمباران مناطق مسکونی با بمب های گرما فشاری یا ترموباریک خبر می دهند.

حتی اگر مسکو بمباران مناطق مسکونی، بیمارستانها و مدارس را انکار کند، اظهارات ماموران امداد و نجات و نیز تصاویر منتشر شده پس از حملات گویای ارتکاب جنایات جنگی توسط روسیه هستند. روسیه طی حدود ۴ ماه از حملات خود به مناطق تحت کنترل مخالفان در سوریه، ۲۷ مدرسه و ۲۷ مرکز بهداشت را هدف قرار داده است.

سازمان ملل متحد، با تاکید بر مطلع بودن روسیه و رژیم اسد از این حملات، اعلام کرده است در حمله ۱۵ فوریه به ۴ بیمارستان و یک مدرسه دستکم ۴۶ نفر جان باخته و بیش از ۷۰ نفر مجروح شده اند. روپرت کلویل، سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل نیز با اشاره به ابعاد تکان دهنده و غیر قابل بخشش حملات اظهار داشته بود اگر عمدی بودن این حملات اثبات شود، حملات روسیه جنایات جنگی محسوب می شوند.

منبع: صلاح الدین .نت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا