smsنكته سخن نيكوتربیت، اخلاق و تزکیهمطالب جدید

موفقیت چیست ؟ معیار موفقیت شما چیست؟

موفقیت چیست ؟ معیار موفقیت شما چیست؟

نویسنده : لس براون /مترجم : حیدر کمالی فر

 

موفقیت چیزی نیست که شما به دست آورده اید  بلکه چیزی است که به آن تبدیل شده اید . موفقیت داشته های شما نیست ، بلکه شدن ها ی شماست .

معیار موفقیت شما چیست ؟ موفقیت را می توان بنا به شخصیت و رفتار و تأثیر مثبتی که بر زندگی دیگران می گذارید ،اندازه گیری کنید . شما از چه وسیله ای برای اندازه گیری موفقیت خود استفاده می کنید . آیا آنچه را که دیگران موفقیت می نامند معیار قرار می دهید یا اینکه خود آرزوها و هدف های مشخصی دارید و تلاش می کنید که در زندگی به آنها برسید . همه ی ما در طول روز لحظات موفقیت آمیزی را تجربه می کنیم . می توان موفقیت را خیلی ساده تر در نظر گرفت .

 مثلا اگر امروز زودتر از خواب بیدار شده اید  و از دیگران یک قدم جلوتر هستید پس شما موفق هستید . اگر بچه هایی دارید که عاشقانه شما را دوست دارند پس موفق هستید . در هر قدمی که بر می دارید و به هر هدفی که دست می یابید موفقیت را تجربه می کنید .

اصلا مهم نیست که آیا دستاورد های شما با ایده آل های دیگران هم خوانی دارد یا خیر . موفقیت یک امر کاملا شخصی است و به این بستگی دارد که موفقیت فعلی شما چیست و می خواهید در زندگی در کجا قرار بگیرید زمانی که تشخیص دادم موفق بودن جدا از کسب پول و دستاورد های حرفه ای من است ، موفقیت حقیقی را تجربه کردم .

برای مثال ، من موفقیت خود را در کارهایی که برای بچه هایم انجام می دهم می بینم . ارتباطاتی که در جایگاه یک پدر با آنها ایجاد می کنم میزان موفقیت مرا نشان می دهد . باغرور می گویم که همه ی چیزهایی که در زندگی به دست آورده ام به اندازه ی این حس کنم پدر خوبی هستم برای من حس موفقیت آمیزی را ایجاد نمی کند .شما از چه شاخصی برای اندازه گیری موفقیت خود استفاده می کنید ؟ آیا موفقیت را در به دست آوردن چیزهای بیشتر در زندگی می دانید یا اینکه تلاش می کنید موفقیت را معیاری برای ایجاد تغییر و تفاوت در زندگی خود و دیگران تعریف کنید ؟

مواردی را که برای شما از اهمیت بیشتری برخوردارند کشف وبر روی آنها تمرکز کنید تا تغییری در زندگی شما ایجاد شود. هر روز موفقیت را تجربه کنید .

—————————————–

منبع : اندیشه های بلند برای لحظات سخت /نویسنده : لس براون /مترجم : حیدر کمالی فر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا