خبر های جدید

استقرار نیروهای حماس در مرز با مصر

استقرار نیروهای حماس در مرز با مصر

همزمان با سفر هیئت جنبش حماس به قاهره برای دیدار با مسئولان دستگاه اطلاعات مصر، برخی رسانه‌های خبری از استقرار نیروهای بیشتر حماس در مرز مصر خبر دادند. روزنامه الشرق الأوسط نوشت که جنبش حماس نیروهای بیشتری را در مرز مصر مستقر کرد.

این اقدام حماس پس از آن صورت گرفت که هیئتی از جنبش حماس اخیرا به قاهره سفر کرده و با تعدادی از رهبران دستگاه اطلاعات این کشور دیدار کرد. همچنین برخی منابع گزارش دادند که از ورود تعدادی از صاحبان تونل‌های تجاری به منطقه مرزی ممانعت بعمل آمده است.

از سوی دیگر روزنامه المصری الیوم به نقل از یک منبع نزدیک به هیئت حماس نوشت که هیئت این جنبش به دوحه رفت تا درخواست های طرف مصری را به خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس ارائه کند و مشعل نیز با تمامی این درخواست ها موافقت کرد و مصر نیز تقریبا با تمامی درخواست های حماس موافقت کرده است.

این روزنامه همچنین به نقل از محمد اشتیه عضو کمیته مرکزی فتح درباره خبر منتشر شده در رسانه های خبری فلسطین مبنی بر اینکه از دیدگاه مصر امکان بازگشت جنبش فتح به حکومت در نوار غزه وجود ندارد،  نوشت: این خبر صحت ندارد و فتح از هماهنگی کامل با مصر برخوردار است و قاهره، تشکیلات خودگردان را از تمامی پرونده های مطرح شده با حماس مطلع می کند.

در همین رابطه محمود الزهار از رهبران حماس چند روز پیش، دیدارهای قبلی هیات رهبران حماس با مسئولان سازمان اطلاعات مصر را مثبت و مورد قبول خواند و تاکید کرد که طرفین در دیدارهای مذکور توافق کردند که مرزهای باریکه غزه با مصر را کنترل کرده و مانع از ورود افراد مسلح از نوار غزه به صحرای سینای مصر یا قاچاق سلاح از این مسیر شوند.

وی افزود که هیات حماس خواستار بازگشایی گذرگاه زمینی رفح در مرزهای نوار غزه با مصر، تقویت مبادلات تجاری میان طرفین و حل تمامی مشکلات با طرف مصری شد و تنها مشکلات موجود در این زمینه ها به ساز و کار و زمان اجرای این توافقات مربوط می شود و اختلافی بر سر اصل این موضوعات وجود ندارد.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا