خبر های جدید

تظاهرات هواداران مقتدی صدر در بغداد

تظاهرات هواداران مقتدی صدر در بغداد

ده‌ها هزار تن از هواداران مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق جلوی وزارت دادگستری این کشور و دیگر وزارتخانه‌ها دست به تظاهرات زده و خواستار پایان فساد مالی و استعفای وزرای دولت حیدر العبادی شدند. گفته می‌شود که برخی مأمورین دولتی پیش از اتمام وقت اداری محل کار خود را ترک کردند که باعث مختل شدن فعالیت برخی از وزارت‌خانه‌ها شد.

حیدار سعد، یکی از تظاهرات‌کنندگان با بیان اینکه برای شرکت در این تظاهرات از استان ناصریه واقع در جنوب کشور به بغداد آمده است، گفت: “بنا بر فراخوان مقتدا صدر، رهبر خود به تظاهرات به اینجا آمدیم و خواهان استعفای تمام وزرا دولت هستیم”.

برخی از تظاهرات‌کنندگان نیز جلوی ساختمان اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی تجمع کرده و خواستار استعفای عبد الجبار الشبوط، رئیس این ادره شدند.

نیروهای امنیتی عراق تمام ورودی های منطقه سبز بغداد را که محل ادارات مهم دولتی در عراق است، بسته و همچنین تعدادی زیادی خیابان‌های اصلی این شهر را نیز مسدود کرده‌اند. قبلا ادعا شده بود که سلیم الجبوری، رئیس مجلس عراق به همراه همام حمودی و آرام شیخ محمد، معاونانش با اتفاق آرای ۱۷۱ نماینده حاضر در مجلس برکنار شده‌اند.

صدها تطاهرات‌کننده از طرفداران مقتدی صدر برای تشکیل دولت فن‌سالار با هدف مقابله با فساد مالی فراگیر در دولت در میدان تحریر بغداد، پایتخت عراق چادر زده و اردوگاه‌های اعتراضی برپا کرده‌اند.

منبع: آناتولی

نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا