خانه ---> خبر های جدید ---> حمایت رئیس‌جمهور اتریش از حق حجاب بانوان مسلمان
حجاب
حجاب

حمایت رئیس‌جمهور اتریش از حق حجاب بانوان مسلمان

حمایت رئیس‌جمهور اتریش از حق حجاب بانوان مسلمان

الکساندر فن در بلن رئیس جمهور اتریش در حمایت از حق حجاب بانوان مسلمان اظهار داشت، زنان حق دارند در هر موقعیت هر نوع پوششی را که خود صلاح می دانند، داشته باشند.

الکساندر فن در بلن رئیس جمهور اتریش طی سخنانی ضمن ارزیابی مساله استفاده بانوان مسلمان از حجاب اسلامی به عنوان یکی از بحث های جنجال برانگیز در این کشور، گفت: “زنان حق دارند در هر موقعیت هر نوع پوششی را که خود صلاح می دانند، داشته باشند. حق استفاده از روسری ویژه زنان مسلمان نیست، بلکه همه زنان از آن برخوردار هستند”.

وی افزود: در صورت ادامه و گسترش روند اسلام هراسی و اسلام ستیزی در کشور مجبور می شویم روزی از زنان کشورمان درخواست کنیم تا برای حمایت از زنانی که حجاب را به دلایل دینی می پوشند، روسری بر سر کنند.

طرح ممنوعیت پوشاندن کامل صورت در اماکن عمومی در اتریش واکنش منفی جامعه مسلمانان این کشور روبرو شد. اما با این وجود طرح مذکور از سوی وزارت امور انتگراسیون (هم‌پیوندی اجتماعی) اتریش برای تصمیم نهایی به شورای وزیران این کشور تقدیم شده و قرار است طی ماه جولای آینده اجرایی شود.

منبع: آناتولی

یک نظر:

  1. آیدا رادان

    من سال گذشته با تور لحظه آخری به اتریش رفتم و مردم اونجارو خیلی دوس داشتم با فرهنگ بودن و احترام میزاشتن همچنین من در تمام سفرم با تور اتریش حجاب اسلای داشتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@