معماری
خانه ---> خبر های جدید ---> مخالفت اخوان المسلمين از نظارت امريكا بر بر انتخابات پارلماني مصر

مخالفت اخوان المسلمين از نظارت امريكا بر بر انتخابات پارلماني مصر

 مخالفت اخوان المسلمين از نظارت امريكا بر بر انتخابات پارلماني مصر

جماعت اخوان المسلمين مصر، با نظارت آمريكا بر انتخابات پارلماني اين كشور آفريقايي مخالفت كرد.

ايرنا: اين گروه در عين حال در بيانيه‌اي بر اهميت نظارت سازمان‌هاي جامعه مدني داخلي و نيز نظارت سازمان‌هاي بين‌المللي از جمله سازمان ملل بر اين انتخابات تاكيد كرد.

اين منبع افزود: در حالي كه تنها يك روز از درگيري بين نامزدها و طرفداران اين جماعت با نيروهاي امنيتي مصر در شهر اسكندريه سپري شده بود، اخوان المسلمين در همين شهر محافل سياسي مصر را غافلگير و اعلام كرد با نظارت آمريكا بر انتخابات مخالف است.

يكي از رهبران اخوان المسلمين تاكيد كرد كه اين حزب با نظارت سازمان ملل موافق است.

پيش از اين نيز برخي ديگر از احزاب رسمي مخالف از جمله حزب ليبرال الوفد اعلام كرده بودند كه نظارت بين‌المللي بر انتخابات به منزله دخالت غير قابل قبول در امور داخلي مصر تلقي مي‌شود.

رهبران حزب حاكم مصر هم بارها تاكيد كرده‌اند كه وجود كميسيون عالي انتخابات و نظارت سازمان‌هاي جامعه مدني داخلي و رسانه‌ها بر روند برگزاري انتخابات كافي است.

اين در حالي است كه سازمان‌هاي مدني تحت فشار نيروهاي امنيتي قرار دارند و وزارت اطلاع رساني و اتحاديه راديو و تلويزيون مصر هم اقداماتي را اتخاذ كرده كه مقام‌هاي دولتي آنها را اقدامات براي سازماندهي و هماهنگي فعاليت رسانه‌ها توصيف، اما سازمان‌هاي جامعه مدني اين اقدامات را فعاليت گسترده براي بستن دهان‌ها تلقي مي‌كنند.

اين اقدام دولت، موضع احزاب مخالف همچون جنبش كفايه و جمعيت ملي تغيير را تقويت مي‌كند كه خواستار نظارت بين‌المللي بر انتخابات هستند.

اخوان المسلمين مصر، همچنين مخالفت كميسيون عالي انتخابات با درج نام برخي از نامزدهاي اخوان در فهرست انتخابات پارلماني را محكوم كردند.

انتخابات پارلماني مصر هفته آينده برگزار مي‌شود و اين در حالي است كه طي روزهاي اخير، صدها تن از طرفداران و نامزدهاي اخوان المسلمين از سوي نيروهاي دولتي بازداشت و عده زيادي در درگيري بين دو طرف مجروح شده اند.

برگرفته از اهل سنت شمال شرق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@

قالب وردپرس