خبر های جدید

نتایج تحقیقات جدید در مورد حجاب در ترکیه

نتایج تحقیقات جدید در مورد حجاب در ترکیه

تحقیقات جدیدی که در ترکیه با موضوع مناقشه برانگیز حجاب انجام شده نشان می دهد بیشتر مردم این کشور از حجاب حمایت کرده و ۷۸ درصد مردم نیز با ممنوعیت حجاب در دانشگاههای این کشور مخالف هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه زمان ترکیه، طی سالهای متمادی، طرفداران ممنوعیت مناقشه برانگیز حجاب در ترکیه با دستاویز اینکه حجاب و روسری یک نماد سیاسی است و برپایه اعتقادات دینی افراد از سوی زنان مسلمان رعایت نمی شود تلاش کرده اند آنرا به بهانه های مختلف ممنوع کنند.

برخلاف این ادعا، تحقیقات جدید " مترو پل" در مرکز تحقیقات اجتماعی و استراتژیک مستقر در آنکار که براساس درخواست انجمن زنان تاجر ترکیه انجام شده نشان می دهد تنها ۷/۰ درصد از مردم ترکیه روسری را نماد سیاسی می دانند در حالی که ۸۵ درصد اظهار داشتند که این نوع پوشش به اعتقادات دینی مرتبط است.

این تحقیقات همچنین نشان داده است که ۷۸ درصد از مردم ترکیه که در این تحقیق شرکت کرده اند با ممنوعیت روسری و حجاب در دانشگاه ها مخالف هستند.

براساس نظر تحلیلگران، نتایج این تحقیق بار دیگر نشان می دهد که اکثریت قابل توجه مردم ترکیه هیچ مشکلی با رعایت حجاب ندارند، بنابراین سیاستمداران باید به خواسته آنها توجه کرده و ترکیه را از این ممنوعیت شرم آور رها کنند، ممنوعیت و محدودیتی که موجب شده بسیاری از زنان از خواسته های خود برای ادامه تحصیل در مقاطع عالی دست بکشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا