خانه ---> خبر های جدید ---> الازهر به پخش سریال مختارنامه اعتراض كرد

الازهر به پخش سریال مختارنامه اعتراض كرد

الازهر به پخش سریال مختارنامه اعتراض كرد

 علماي الازهر مصر به پخش مجموعه تلويزيوني مختارنامه در ايران به دليل اهانت به صحابه پيامبر اسلام صلي الله عليه و سلم از جمله عبدالله بن زبير رضي الله عنه اعتراص کردند .

تقریب  :علماي الازهر مصر به پخش مجموعه تلويزيوني مختارنامه در ايران به دليل اهانت به صحابه پپيامبر اسلام صلي الله عليه و سلم از جمله عبدالله بن زبير رضي الله عنه اعتراص کردند .

 محمد رفاعه الطهطاوي سخنگوي رسمي الازهر  در گفتگو با الشرق الاوسط گفت با اهانت به صحابه رسول الله و همسرانش مخالف است .وي از کميته تقريب بين مذاهب در ايران خواست براي جلوگيري از ايجاد فتنه مذهبي فوري اقدام نمايد .

محمد رافت عثمان عضو مجمع پژوهشهاي اسلامي الازهر هم با تاکید بر لزوم احترام به صحابه رسول الله گفت :يکي از احکام ثابت در اسلام حرمت اهانت به هر انساني است چه حاضر و چه غائب چه زنده و چه مرده که اين حکم نشات گرفته از قران کريم و سنت شريف است .عثمان گفت :هميشه بايد صحابه رسول الله را واسطه ميان خود و رسول بدانيم.

شيخ محمود عاشور معاون اسبق الازهر شريف و عضو پژوهشهاي اسلامي الازهر هم گفت مجمع پژوهشهاي اسلامي بالاترين هيات فقهي الازهر شريف قبلا اعلام کرد با به تصوير کشيدن چهره انبيا و ده تن از بشارت دهندگان بهشت و صحابي در هر فيلم و نمايشي مخالف است وي افزود مجمع بر حرمت نشان دادن چهره اين شخصيتها تاکيد کرد زيرا نشان دادن چهره صحابه بحث برانگيز مي شود.

برگرفته از اهل سنت شمال شرق

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@