خانه ---> خبر های جدید ---> شيخ قرضاوي ملت ليبي را به استقامت دعوت كرد

شيخ قرضاوي ملت ليبي را به استقامت دعوت كرد

شيخ قرضاوي ملت ليبي را به استقامت دعوت كرد

«يوسف قرضاوی»، رئيس اتحاديه جهانی علمای مسلمان، در خطبه‌های نماز جمعه ديروز، 13 اسفندماه، خطاب به مردم ليبی گفت: استقامت و پايداری كنيد كه خداوند يار و ياور شما در پيروزی بر ناحق و باطل است.

به گزارش خبرگزاری قرانی ايران(ايكنا) به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی «نسيج»، يوسف قرضاوی در خطبه‌های نماز جمعه ديروز تأكيد كرد: انقلاب مردم ليبی بر عليه «معمر قذافی»، ديكتاتور ليبی، با وجود تجهيزات نظامی و سلاح‌های دولت ليبی، به زودی به پيروز خواهد رسيد.

يوسف قرضاوی همچنين به ساير حاكمان عرب توصيه كرد كه به صدای ملت‌ها گوش فرادهند قبل از اين‌كه زير پای مردم له شوند و تأكيد كرد: ملت‌ها با وجود مجهز بودن حاكمان به انواع تجهيزات نظامی قوی‌تر از آنان باقی خواهد ماند.

رئيس اتحاديه جهانی علمای مسلمان تأكيد كرد: حكومت قذافی به پايان راه رسيده و ديگر چيزی از آن نمانده است و حكومت وی با وجود ريختن خون پاك جوانان ليبی از بين خواهد رفت.

وی گفت: قذافی خود را تمام ليبی می‌داند، در حالی كه حكومت وی هيچ‌ صبغه حقيقی و قانونی ندارد، او خود را همه چيز می‌داند و ارزشی برای مردم ليبی قائل نيست، بنابراين مردم بايد عليه حكومت اين ديكتاتور قيام كنند و در انتفاضه مردمی ليبی، قذافی از افراد مزدور آفريقايی برای سركوب مردم استفاده می‌كند و به همين خاطر در روزهای اخير، تعداد زيادی از مردم به دست اين مزدوران كشته شدند.

يوسف قرضاوی در ادامه از قبايل ليبی و افسران ارتش خواست كه به معترضان بپيوندند؛ هما‌ن كاری كه فرماندهان ارتش در تونس و مصر انجام دادند؛ اين امر سبب می‌شود كه كشور ليبی به حقيقت عربی و اسلامی خود برگردد.

وی در پايان تصريح كرد: ملت ليبی را به صبر و استقامت دعوت می‌كنم، همان‌طور كه جوانان مصری را توصيه كردم و از علما و اساتيد دانشگاه‌ها و تمامی گروه‌ها می‌خواهم كه در قيام مردمی عليه حكومت قذافی مشاركت كنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@