خبر های جدید

فرصت یکساله برای به رسمیت شناختن فلسطین

فرصت یکساله  برای به رسمیت شناختن فلسطین

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس اعلام کرد که این جنبش یک سال به رژیم صهیونیستی مهلت می‌دهد تا کشور مستقل فلسطین در اراضی اشغالی سال ۱۹۶۷ را به رسمیت بشناسد.

به گزارش  فارس به نقل از روزنامه "الأیام " فلسطین، "خالد مشعل " در دیدار با جمعی از جوانان انقلابی مصر که باعث سرنگونی "حسنی مبارک " شدند، گفت: هدف ما تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس در مرزهای ۶۷ است، ما ده‌ها بار از زمان اسلو و مادرید اسرائیل را آزموده‌ایم اما این بار به خاطر انقلاب مصر و آشتی[فلسطینیان] و برای اینکه اسرائیل بهانه‌ای برای به شکست کشاندن آشتی نداشته باشد، حاضریم یک مهلت یکساله به اسرائیل بدهیم تا مقاصد آن را بسنجیم.

وی افزود: البته این به معنی آن نیست که پس از پایان مهلت یک ساله اعلام جنگ خواهیم کرد بلکه برگه‌های جدیدی به مقاومت اضافه خواهیم کرد.

بر اساس این گزارش، خالد مشعل هفته گذشته در گفت‌وگو با روزنامه آمریکایی "وال استریت ژورنال " نیز از توافق بین فتح و حماس برای انتخاب راه‌های مناسب در خصوص درگیری با اسرائیل از جمله راه‌حل نظامی خبر داده بود.

وی همچنین در گفت‌وگو با روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن، بر لزوم تعیین راهبردی عربی و فلسطینی برای خروج از سکون روند صلح تاکید کرد که از ۲۰ سال پیش صلح منطقه تاکنون به آن دچار شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا