خبر های جدید

انتقاد اخوان المسلمين مصر از اقدام قطر در تحريف نقشه فلسطين

 

اخوان المسلمين مصر اقدام قطر در تحريف نقشه فلسطين را «ناشايست» توصيف کرد. همچنين يک عضو ارشد اخوان المسلمين از احتمال تجديد نظر در پيمان کمپ ديويد خبر داد

عضو ارشد اخوان المسلمين: هيچ کس حق ندارد از حقوق و آرمان هاي فلسطينيان چشم پوشي کند.جمال حشمت، عضو هيئت ارشاد و رهبري جماعت اخوان المسلمين مصر در واکنش به تحريف نقشه فلسطين در افتتاحيه بازي هاي عربي اين اقدام را «ناشايست» دانست و گفت: «گمان نمي کنم کسي جز ملت فلسطين بتواند در مورد حقوق فلسطينيان صحبت کند و هيچ کس حق ندارد از حقوق فلسطينيان و آرمان هاي آن ها چشم پوشي کند و به نظر من اقدام قطر، اقدامي «ناشايست» بود.» در همين حال يک عضو پارلمان مصر نيز به انتشار نقشه اي ناقص از فلسطين که به مرزهاي کرانه باختري و نوار غزه محدود بوده و قدس اشغالي و اراضي اشغالي سال ۱۹۴۸ از آن حذف شده است، واکنش شديد نشان داد. البدري فرغلي در گفت وگو با فارس با اشاره به شهادت ده ها هزار فلسطيني براي دفاع از مرزهاي فلسطين تصريح کرد: «مرزهاي فلسطين همان چيزي است که در تاريخ به ثبت رسيده است و به خاطر آن مبارزاتي صورت گرفته و ده ها هزار شهيد و مجروح قرباني آن شده اند؛ نقشه فلسطين تنها به اراده و خواست ملت فلسطين که صاحب حق است، ترسيم مي شود.» در واکنش به اين اتفاق «عوض ابودقه»، يک روزنامه نگار فلسطيني، نيز از نقش مشکوک قطر سخن گفته است: «اين نقشه به خوبي نقش مشکوک قطر را در اجراي سياست هاي صهيونيستي آمريکايي براي تقسيم فلسطين و از بين بردن هويت عربي و اسلامي آن نشان مي دهد.» مقام هاي قطري در افتتاحيه رقابت هاي ورزشي کشورهاي عربي ۲۰۱۱ دوحه، نقشه اي از فلسطين را به نمايش گذاشتند که اين کشور را تجزيه شده و منطبق بر نقشه هاي صهيونيستي نشان مي دهد. مدتي پيش نيز فيلمي از امير قطر، حمد بن خليفه آل ثاني، در حال بازديد از شهرک هاي صهيونيست نشين در اراضي اشغالي که با کمک هاي مالي قطر ساخته شده بود منتشر شد.

اخوان المسلمين از تجديدنظر در پيمان کمپ ديويد خبر داد

همزمان با واکنش اخوان المسلمين به اين اقدام قطر، «کمال الهلباوي» سخنگوي سابق جماعت اخوان المسلمين نيز در گفت وگو با فارس با اشاره به نارضايتي و عصبانيت افکار عمومي مصر ازمعاهده کمپ ديويد گفت: «همه معاهدات با روي دادن تحولاتي از جمله جنگ و انقلاب تغيير پيدا مي کنند. بنابراين چرا اين معاهده تعديل پيدا نکند؟» اين در حالي است که روزنامه صهيونيستي هاآرتص با اشاره به وقايع پس از سرنگوني رژيم مبارک در مصر، معاهده سازش ميان دو طرف را تنها جوهري بر روي کاغذ و بي ارزش توصيف کرده است. هاآرتص گزارش داده است: «احزاب اسلامي در مصر در دور اول انتخابات موفقيت چشمگيري به دست آورده اند و اين سبب نگراني اسرائيل است. مصر پس از مدتي به طور حتم به دشمني با اسرائيل خواهد پرداخت و هم اکنون نيز روابط در نوسان است» به جز انفجارهاي متعدد خطوط لوله صادرات گاز مصر به اسرائيل پس از انقلاب در اين کشور، چندي پيش به کاميون هاي حاوي مواد خام اسرائيلي نيز در مصر حمله شد.

منبع: بصیرت

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن