خبر های جدید

انتقاد اخوان المسلمین مصر از اقدام قطر در تحریف نقشه فلسطین

 

اخوان المسلمین مصر اقدام قطر در تحریف نقشه فلسطین را «ناشایست» توصیف کرد. همچنین یک عضو ارشد اخوان المسلمین از احتمال تجدید نظر در پیمان کمپ دیوید خبر داد

عضو ارشد اخوان المسلمین: هیچ کس حق ندارد از حقوق و آرمان های فلسطینیان چشم پوشی کند.جمال حشمت، عضو هیئت ارشاد و رهبری جماعت اخوان المسلمین مصر در واکنش به تحریف نقشه فلسطین در افتتاحیه بازی های عربی این اقدام را «ناشایست» دانست و گفت: «گمان نمی کنم کسی جز ملت فلسطین بتواند در مورد حقوق فلسطینیان صحبت کند و هیچ کس حق ندارد از حقوق فلسطینیان و آرمان های آن ها چشم پوشی کند و به نظر من اقدام قطر، اقدامی «ناشایست» بود.» در همین حال یک عضو پارلمان مصر نیز به انتشار نقشه ای ناقص از فلسطین که به مرزهای کرانه باختری و نوار غزه محدود بوده و قدس اشغالی و اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸ از آن حذف شده است، واکنش شدید نشان داد. البدری فرغلی در گفت وگو با فارس با اشاره به شهادت ده ها هزار فلسطینی برای دفاع از مرزهای فلسطین تصریح کرد: «مرزهای فلسطین همان چیزی است که در تاریخ به ثبت رسیده است و به خاطر آن مبارزاتی صورت گرفته و ده ها هزار شهید و مجروح قربانی آن شده اند؛ نقشه فلسطین تنها به اراده و خواست ملت فلسطین که صاحب حق است، ترسیم می شود.» در واکنش به این اتفاق «عوض ابودقه»، یک روزنامه نگار فلسطینی، نیز از نقش مشکوک قطر سخن گفته است: «این نقشه به خوبی نقش مشکوک قطر را در اجرای سیاست های صهیونیستی آمریکایی برای تقسیم فلسطین و از بین بردن هویت عربی و اسلامی آن نشان می دهد.» مقام های قطری در افتتاحیه رقابت های ورزشی کشورهای عربی ۲۰۱۱ دوحه، نقشه ای از فلسطین را به نمایش گذاشتند که این کشور را تجزیه شده و منطبق بر نقشه های صهیونیستی نشان می دهد. مدتی پیش نیز فیلمی از امیر قطر، حمد بن خلیفه آل ثانی، در حال بازدید از شهرک های صهیونیست نشین در اراضی اشغالی که با کمک های مالی قطر ساخته شده بود منتشر شد.

اخوان المسلمین از تجدیدنظر در پیمان کمپ دیوید خبر داد

همزمان با واکنش اخوان المسلمین به این اقدام قطر، «کمال الهلباوی» سخنگوی سابق جماعت اخوان المسلمین نیز در گفت وگو با فارس با اشاره به نارضایتی و عصبانیت افکار عمومی مصر ازمعاهده کمپ دیوید گفت: «همه معاهدات با روی دادن تحولاتی از جمله جنگ و انقلاب تغییر پیدا می کنند. بنابراین چرا این معاهده تعدیل پیدا نکند؟» این در حالی است که روزنامه صهیونیستی هاآرتص با اشاره به وقایع پس از سرنگونی رژیم مبارک در مصر، معاهده سازش میان دو طرف را تنها جوهری بر روی کاغذ و بی ارزش توصیف کرده است. هاآرتص گزارش داده است: «احزاب اسلامی در مصر در دور اول انتخابات موفقیت چشمگیری به دست آورده اند و این سبب نگرانی اسرائیل است. مصر پس از مدتی به طور حتم به دشمنی با اسرائیل خواهد پرداخت و هم اکنون نیز روابط در نوسان است» به جز انفجارهای متعدد خطوط لوله صادرات گاز مصر به اسرائیل پس از انقلاب در این کشور، چندی پیش به کامیون های حاوی مواد خام اسرائیلی نیز در مصر حمله شد.

منبع: بصیرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا