خبر های جدید

نمونه حجاب یک کانادایی توسط فیفا بررسی می شود

نمونه حجاب یک کانادایی توسط فیفا بررسی می شود

فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) قرار است به زودی نمونه اولیه حجابی را بررسی كند كه یك ایرانی كانادایی طراحی كرده است.

به گزارش جذاب نیوز به نقل از ایرنا، طرح ' الهام سید جواد' قرار است در كنار حجابی كه یك طراح هلندی برای بازیكنان مسلمان زن ارایه كرده، بررسی شود.

'الهام سید جواد' مؤسس یك شركت طراحی لباس در ایالت كبك كانادا می گوید، بعد از تغییر نظر فیفا، حتی یك بار هم برای ارایه طرح پیشنهادی خود به فیفا تردید نكرده است.

این طراح 28 ساله اظهار داشت: یكی از مسوولان فیفا 9 ساعت بعد از دریافت نامه ام، با من تماس گرفت.

این دومین بار است كه او نوعی حجاب ورزشی را طراحی می كند. او در سال 2008 نیز حجابی را برای زنان ورزشكار در ورزش های رزمی طراحی كرده بود.

این لباس ها در شركت او تولید و به سراسر دنیا فروخته شد و حتی پلیس فدرال استرالیا یكی از آنها را برای اولین نیروی زن مسلمان خود خریداری كرد.

در همین راستا دولت ایران نیز در حال بررسی یكی از لباس های طرح او برای استفاده زنان ورزشكار خود برای بازی های المپیك 2012 لندن است.

وی افزود: رسانه ها اغلب از حجاب به عنوان محدودیتی برای قدرت زنان نام می برند در حالیكه به نظر من حجاب نوعی آزادی برای زنان مسلمانی است كه می خواهند ورزش كنند.

فیفا در سال 2007 حجاب بازیكنان را در راستای قانون منع استفاده از نمادهای مذهبی و شخصی در مسابقات ممنوع اعلام كرد ولی پس از اعتراض ها و درخواست های فدراسیون های مختلف در این ممنوعیت تجدیدنظر كرد و سرانجام ماه گذشته از موافقت اولیه خود با استفاده زنان از حجاب ورزشی خبر داد.

انتظار می رود تصمیم نهایی در تابستان امسال گرفته شود.

تصمیم فیفا برای لغو ممنوعیت حجاب در فوتبال به نفع فوتبال كبك نیز خواهد بود. فدراسیون فوتبال كبك ژوئن گذشته 'سارا بنكایران' داور 15 ساله ای را به دلیل داشتن حجاب اخراج كرد و سپس با ادعا اینكه از قوانین بین المللی فیفا پیروی می كند، اخراج او را توجیه كرد.

منبع: جذاب نیوز

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا