خبر های جدید

ساخت مساجد بسیار بزرگ در استانبول و دیار بکر

 

بزرگ ترین مسجد به زودی بر روی تپه های بلند استانبول به مساحت ۱۵ هزار متر مربع ساخته می شود. به گزارش اخبار جهان اسلام به نقل از رسانه های ترکیه، در شهر استانبول بیش از ۳۰۰۰ مسجد وجود دارد که این امر به گفته رجب طیب اردوغان کفایت نمی کند.بر همین اساس، قرار است به زودی کلنگ ساخت یک مسجد دیگر در این کشور زده شود تا یکی دیگر از بزرگ ترین مساجد جهان باشد.

بنابر این گزارش ، این مسجد در مساحت ۱۵ هزار متر مربع ساخته خواهد شد و قرار است بر روی تپه استانبول بنا شود. ساخت این مسجد تا دو ماه آینده آغاز و مانند دیگر مساجد ترکیه ساخته می شود.

همچنین بزرگترین و مدرن‌ترین مسجد ترکیه در زمینی به مساحت ۵۱ هزار مترمربع شبیه به مسجدالنبی(ص) مدینه منوره در شهر «دیاربکر» این کشور ساخته می‌شود. با تصویب سازمان دیانت ترکیه ۱۸ خرداد، این مسجد با ظرفیت ۲۰ هزار نفر و با سنگ بازالت ساخته می‌شود.

همچنین تدابیر لازم برای ارائه تسهیلات به کم‌توانان جسمی در محوطه این مسجد در نظر گرفته شده است، از جمله اینکه افراد نابینا بدون کمک دیگران با راهنمای صوتی به جایگاه مخصوص خود راهنمایی می شوند و افراد معلول نیز می‌توانند با ویلچرهای خود در صفوف نماز جماعت حاضر شوند و برای افراد ناشنوا نیز توسط کارشناسان حاضر در این مسجد، خطبه‌ها‌ی نماز جمعه به زبان اشاره ارائه می شود.

در ساخت این مسجد عظیم هیچ‌گونه کمکی از دولت دریافت نمی‌شود و تمامی هزینه آن توسط مردم نیکوکار شهر دیاربکر تأمین می شود.

لازم به ذکر است، «مسجد نبوی» یکی از نام‌هایی است که برای این مسجد در نظر گرفته شده است، ولی در نهایت نام آن با برگزاری مسابقه‌ای توسط شهروندان دیاربکر انتخاب می شود.

منبع : اخبار جهان اسلام

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا