خبر های جدید

انتخابات ریاست اقلیم کردستان و امکان نامزدی صلاح الدین بهاءالدین

نتخابات ریاست اقلیم کردستان و امکان نامزدی صلاح الدین بهاءالدین دبیر کل پیشین حزب اتحاد اسلامی

اقلیم کردستان عراق- دفتر اطلاع رسانی اتحادیه میهنی کردستان عراق اعلام کرد: هیچ عضو اتحادیه میهنی و از جمله نجم الدین کریم، استاندار کرکوک و عضو دفتر سیاسی اتحادیه میهنی قصد ندارد خود را برای تصدی ریاست اقلیم کردستان عراق نامزد کند.
به گزارش کردپرس به نقل از سایت NRT بعد از انتشار خبری در مجله”‌ لڤین” مبنی بر اینکه اتحادیه میهنی کردستان عراق در صدد است تا نماینده ای برای پست ریاست اقلیم کردستان معرفی کند و به این منظور نیز نجم الدین کریم را برای نامزدی این پست انتخاب کرده است، دفتر اطلاع رسانی اتحادیه میهنی کردستان عراق در بیانیه ای این مسئله را تکذیب کرد.
شایان ذکر است ملا بختیار، مسئول دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان عراق نیز دیروز اشاره کرد که اتحادیه میهنی نامزدی برای رقابت با مسعود بارزانی معرفی نمی کند.
وی در مورد شرکت مسعود بارزانی در انتخابات ریاست اقلیم کردستان عراق برای بار سوم هم گفت: این مسئله را فقط پارلمان اقلیم می تواند نهایی کند.
صلاح الدین بهاءالدین، دبیر کل پیشین حزب اتحاد اسلامی دو روز پیش علاقه مندی خود را برای شرکت در رقابتهای انتخاباتی ریاست اقلیم کردستان عراق ابراز کرده بود.
از سوی دیگر یکی از مدرسان دانشگاه سلیمانیه نیز پیشنهادهایی از سوی اپوزیسیون برای شرکت در انتخابات دریافت کرده است و یکی از کُردهای ساکن اروپا که مدرس یکی از دانشگاههای این قاره است نیز گفته که برای تصدی ریاست اقلیم کردستان به این منطقه باز می گردد.
انتخابات ریاست اقلیم کردستان که قرار است ۲۱ سپتامبر جاری برگزار شود مناقشات زیادی به دنبال داشته و این در حالی است که هنوز مشخص نیست مسعود بارزانی، رییس کنونی اقلیم خود را مجدداً برای دور سوم نامزد خواهد کرد یا حزب دمکرات کردستان عراق نامزد دیگری معرفی می کند هر چند سخنگوی حزب دمکرات دیروز اعلام کرد این حزب تمام تلاشهای خود را برای نامزد کردن مجدد بارزانی برای شرکت در رقابتهای ریاست اقلیم به کار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا