به کانال تلگرامی نوگرا بپیوندید»»» @eslahe کانال نوگرا @eslahe
خبر های جدید

سازمان ملل نگران ادامه خشونتهای کودتاگران در مصر است

سازمان ملل نگران ادامه خشونتهای کودتاگران در مصر است

ناوي پيلاي ، کميسرعالي شوراي حقوق بشر سازمان ملل با صدور بيانيه اي خواستار تحقيقات فوري مسوولان مصري و اشد مجازات براي عاملان کشتار اخير تظاهرکنندگان در شهرهاي مختلف از جمله در قاهره شد.
در اين بيانيه خطاب به ارتش مصر آمده است، وظيفه نيروهاي امنيتي حفظ ثبات و امنيت شهروندان است و بايد همه مسوولان مصري به حقوق شهروندي ، آزادي بيان و حق تظاهرات مسالمت آميز مردم اين کشور احترام بگذارند.
پيلاي در بيانيه خود تصريح کرد ، بار ديگر از مقام هاي مصري مصرانه خواسته مي شود که به تعهدات بين المللي خود عمل کرده و شرايطي را فراهم کنند که تظاهرکنندگان مصري بدون ترس از اعمال خشونت ها و دستگيري ، به اعتراضات اجتماعي و مدني خود ادامه دهند.
کميسر عالي شوراي حقوق بشر همچنين، از مردم مصر درخواست کرد که هنگام برگزاري تظاهرات و اعتراض هاي اجتماعي از توسل به هرگونه اقدام و اعمال خشونت آميز پرهيز کنند.
گفتني است ، روز شنبه (25 ژانوي) گذشته همزمان با سومين سالروز انقلاب مصر که به سرنگوني حسني مبارک و تنظيم قانون اساسي تازه اي در اين کشور منجر شد در گيري هاي خشونت آميزي ميان تظاهر کنندگان و مامورين پليس شهر قاهره در گرفت که به کشته شدن 62 نفر و مجروح شدن شمار زيادي از مردم اين کشور منجر شد.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن