خبر های جدید

حمایت غرب از اسرائیل در نسل کشی غزه جنگ صلیبی جدیدی است.

رجب طیب اردوغان نخست وزیر و نامزد ریاست جمهوری ترکیه بار دیگر به اسرائیل واکنشی شدید نشان داد.
اردوغان در ضیافت افطار که در مرکز حزب عدالت و توسعه در استانبول ترتیب یافت اظهار داشت: “در برابر کسانی که کشتار مردم را در پخش زنده به تماشا می نشینند، چشم و گوش و دهان بسته ایستاده ایم. اسرائیل در خونی که خود ریخته غرق خواهد شد. از صمیم قلب بر این باور هستم.”
اردوغان با تاکید بر اینکه کسانی که در برابر ظلم اسرائیل ساکت مانده اند محکوم به این لکه سیاه در پیشانی شان خواهند بود به سکوت شورای امنیت سازمان ملل اشاره کرد.
ایشان اظهار داشتند: حمایت غرب از نسل کشی در غزه به نوعی جنگ صلیبی جدیدی است.
نخست وزیر ترکیه اظهار داشت سازمان ملل تاکنون صدها تصمیم در مورد اسرائیل گرفته ولی هیچ کدام از آنها به مورد اجرا گذاشته نشده است. اسرائیل این تصمیمات را آنطور که دلش می خواهد زیر پا می گذارد و سازمان ملل نیز سکوت می کند.
اردوغان با نتقاد از دنیای اسلام که سکوت کرده افزود: این بی تفاوتی ناراحتی مان را صدافزون می کند.”
«رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه روز جمعه، «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر را بعنوان یک فرد «مستبد غیرمشروع» مورد انتقاد کرد و گفت که نباید به قاهره برای مذاکرات برای صلح بین فلسطینیان و صهیونیست ها تکیه کرد.
وی به خبرنگاران گفت: آیا السیسی یک حزب (برای آتش بس) است؟ خود السیسی یک فرد مستبد است. او با بقیه هیچ فرقی ندارد. این خود حاکمان کنونی مصر هستند که کانال کمک های بشردوستانه به نوار غزه را مسدود کرده اند.
«سامح شکری» وزیر خارجه مصر اظهارات اردوغان را غیرقابل قبول دانست و گفت: آنها هیچ ارتباطی با رخدادهای غزه ندارند و به حفاظت از مردم غزه کمکی نمی کنند.
منبع: صلاح الدین نت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا