خبر های جدید

ترکیه و قطر نمایندگان مورد اعتماد مقاومت فلسطین

وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد که حماس آنکارا را به عنوان نماینده خود برای مذاکرات و تلاش ها جهت دستیابی به آتش بس در نوار غزه انتخاب کرده است.

احمد داوود اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در مصاحبه با یکی از شبکه های تلویزیونی داخلی در شهر قونیه گفت: ترکیه همواره با طرف فلسطینی در تماس است و اطمینان و اعتماد گسترده ای در روابط میان محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در شرایط کنونی حکم فرماست.

وی با بیان اینکه آن ها شاهد اقداماتی از سوی طرف اسرائیلی نبوده اند، گفت: ما همواره تماس هایی با جان کری، وزیر خارجه آمریکا و خالد بن محمد العطیه، وزیر خارجه قطر برقرار می سازیم و اخیرا آتش بس موقت ۲۴ ساعته را به اسرائیل پیشنهاد دادیم اما با آن مخالفت کرد. ما در حال حاضر برای آتش بس جدیدی به مدت ۲۴ ساعت تلاش می کنیم و منتظر اقدامات جدی اسرائیل در این خصوص هستیم.

احمد داوود اوغلو با بیان اینکه موضع آنکارا در قبال مساله فلسطین واضح و صریح است، اظهار کرد: مسلح کردن اسرائیل به انواع سلاح ها و خلع سلاح فلسطینی ها اقدامی است که در محافل بین المللی مورد قبول نیست چرا که فلسطینی ها حق دفاع از خود را دارند.

وی با بیان اینکه باید محاصره غزه پایان یابد، گفت: ترکیه در جریان مذاکرات با طرف های مختلف در خصوص آتش بس همیشگی میان اسرائیل و فلسطین بر این مساله تاکید دارد و از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد و تمام تلاش خود را برای دستیابی به آتش بس به کار خواهد گرفت.

احمد داوود اوغلو در پاسخ به سوالی در خصوص شهروندان یهودی ترکیه گفت: ما چیزی به عنوان اقلیت یهود نداریم. یهودیان، مسلمانان و اتباع دیگر ادیان در کنار هم در ترکیه زندگی می کنند و نماینده اسرائیل نبوده و مسئول سیاست های تل آویو نیستند.

منبع: دیپلوماسی ایرانی

یک دیدگاه

 1. مصاحبه زیبای گروه اهل سنت ایران با استاد عزیز بابایی امام جماعت و جمعه اهل سنت تهران
  لطفا با نشر این مصاحبه زیبا ما را در نشر اسلام یاری کنید
  لینک گروه اهل سنت ایران در فیس بوک https://www.facebook.com/groups/ahlesonnat/
  لینک یوتویوپ مصاحبه https://www.youtube.com/watch?v=70Zy7ztz_hY
  متن مصاحبه هم در گروه موجود است
  با تشکر از زحمات مخلصانه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا