خبر های جدید

واکنش حماس به شهادت ۳فرمانده بلندپایه

جنبش حماس اعلام کرد ترور فرماندهان القسام اراده ملت و مقاومت را سست و ضعیف نخواهد کرد.اسرائیل بهای سنگینی خواهدپرداخت.
«سامی ابوزهری» سخنگوی حماس در واکنش به شهادت ۳ تن از فرماندهان بارز حماس به دست رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این رژیم بهای خون ۳ فرمانده را خواهد پرداخت و با این اقدامات نمی‌تواند مقاومت و اراده ملت فلسطین را در هم بشکند و مقاومت با اینگونه اقدامات ضعیف نخواهد شد.

گردانهای «القسام» شاخه نظامی حماس صبح پنجشنبه از شهادت سه نفر از فرماندهان بارزش در بمباران منطقه «حی السلطان» واقع در شرق رفح خبر داد.

این سه شهید «محمد ابوشماله»، «رائد العطار» و «محمد برهوم» هستند که هر سه از برجسته‌ترین فرماندهان حماس بودند.

«اویخای ادرعی» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ارتش با همکاری «شاباک» سازمان اطلاعات این رژیم فرماندهان مزبور را که در یک منزل جمع شد بودند به شهادت رسانده است.

رائد العطار ۴۷ ساله عضو شورای عالی نظامی گردانهای القاسم و فرمانده نظامی آن در رفح واقع در جنوب غزه بوده است و در لیست ترور رژیم صهیونیستی قرار داشته است .

محمد ابوشماله ۴۰ ساله نیز از اعضای شورای عالی نظامی القسام بوده و از سال ۱۹۹۱ توسط اطلاعات رژیم صهیونیستی تحت تعقیب بوده است و تا کنون چندین بار از سوءقصد جان سالم به در برده بود.

رسانه‌های اسرائیلی پس از شهادت «احمد الجعبری» فرمانده گردانهای القسام در سال ۲۰۱۲ ، ابوشماله را به عنوان یکی از گزینه‌های بارز برای بر عده گرفتن فرماندهی القسام معرفی کردند.

منبع: هم اندیشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا