به کانال تلگرامی نوگرا بپیوندید»»» @eslahe کانال نوگرا @eslahe
خبر های جدید

نمایش اولین قرآن گیاهی جهان در دوبی

اولین قرآن جهان که از گیاه پدید آمده در دوبی درحال نمایش است. برای اولین بار است که این قرآن گیاهی که توسط پزشکی ترک در بیش از سه دهه پیش پدید آمده، در دوبی به نمایش در می آید.

، عبدالعزیز بن حسن از مسوولان بنیاد هنراسلامی هظم در دوبی می گوید باعث افتخار ماست که تلاش چندین ساله مرحوم دکتر حکیم حمدی طاهر را که عمر خود را صرف ساخت این قرآن ارزشمند و گیاهی کرده، در دوبی به نمایش درآورده ایم.

این قرآن جالب توسط حکیم حمدی طاهر پزشک ترکیه ای بین سالهای 1957 تا 1979 ساخته شده و حاصل 22 سال تلاش این مسلمان معتقد است که توانست با ترکیبات مختلف از گیاهان بسیار عالی و پردوام این قرآن را بسازد.

این قرآن که از حدود200 نوع گیاه ترکیب شده در حقیقت خاصیت های دارویی و درمانی نیز دارد و هرکس که به آن دست بزند می تواند از فواید دارویی آن نیز بهره مند شود. این کتاب مقدس 5/7 کیلویی از انواع میوه ها، گیاهان، دانه ها و برگها به هم آمیخته و ساخته شده که چارچوب اصلی آن ریشه در طب سنتی یونان دارد.

هیچ حرفی از حروف قرآن در این کتاب گیاهی به وسیله مواد شیمیایی بر روی صفحات نقش نبسته و جوهر آن نیز از گیاهان مختلف پدید آمده است. در این قرآن 606 صفحه ای از نوعی کرم خاص گیاهی نیز برای محافظت از کلمات و نقاط استفاده شده است.

مسوولان نمایشگاهی که در دوبی این قرآن منحصربه فرد را به نمایش گذاشته می گویند با 1714 موزه در 80 کشور جهان تماس گرفته اند و مطمئن شده اند که این نوع قرآن هیچ نمونه دیگری ندارد.

منبع:  شفقنا

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن