سياسي اجتماعيمطالب جدیدمقالات

خدمات متقابل داعش و غرب

خدمات متقابل داعش و غرب

نویسنده : جمال قریشی- مهاباد

هنگامی که القاعده کارایی خودرا برای پیشبرد اهداف غرب در خاورمیانه از دست داد و در بعضی موارد، خطرناک ظاهر می شد چون عملیاتهایش کافران ومرتدان را شامل و دامنه ی عملیاتها گهگاه به غرب هم کشیده می شد در نتیجه غربیها و در راس آنها آمریکا برای گل آلودکردن منطقه نیازمند گروه بسیار افراطی تری از القاعده بودند به صورتیکه عملیاتهای آنها فقط شامل مرتدان شده و از مرزهای مسلمانان خارج نشود به همین دلیل با جریان آب منطقه همسو شدند و از فرصت استفاده کردند.

جریان آب به راه افتاده در منطقه ، ناشی از افراطی گریها و تضییع حقهایی بود که بعداز سقوط صدام در حق اهل سنت عراق صورت گرفته بود. به هرحال اعراب ناسیونالیست بعثی نمی توانستند این تحقیرها را تحمل کنند و خود را با اسلامگراهای افراطی همدرد یافتند و بهترین راهکار را پنهان شدن در صفوف این اسلامگراها یافتند و شروع کردند به تراشیدن سبیلهای کلفت و گذاشتن ریشهای بلند و در موارد اورژانسی هم که عجله داشتند و می خواستند زود به مقصد برسند از ریشهای مصنوعی استفاده کردند. آمریکا و غربیهای مکار هم که به دقت این اوضاع را زیر ذره بین داشتند کارخانه های شکنجه گر خود را به کار انداختند و زندانیهای القاعده را با شدیدترین شکنجه های روحی و روانی به صورتی سازمان یافته شکنجه کردند طوری که توانستند کادر رهبری داعش و اعضای دسته اول آنرا تربیت کنند و اینجا بود که ناگهان مانند قارچ از زمین بیرون زدند و این غربیها هم بلافاصله احساس خطر بسیار شدیدی کردند طوری که آرام و قرار نداشتند و دهلهایشان را به شدت می کوبیدند و نگران بودند که این جمعیت چند هزار نفری ، دنیا را تهدید کنند و از هر سوراخی رخنه کنند. این بوق و کرناهای غربیها اینقدر کارشان درست بود که این احساس خطر را به همه ی مردم انتقال دادند بطوریکه به یاد دارم هنگامی که در یکی از شبهای رمضان مشغول انجام نماز تراویح بودیم ، ترانز برق مسجد ترکید وافراد زیادی که بیشترشان خانم بودند از مسجد فرار کردند طوریکه تاکسی هم گیر نمی آمد و می گفتند که داعش حمله کرده است.

بهترین راهکار برای غروب خورشید اسلام از غرب، زشت جلوه دادن چهره ی این دین است که داعش به طرز موفقی در حال انجام این پروسه است و از طریق دو شاخصه ی بسیار مهم سربریدن و به کنیز گرفتن زنان و خرید و فروش آنها ، به شدت درحال معرفی دین اسلام به جهانیان است.

البته نباید بی انصاف بود و از خدمات داعش یاد نکرد، داعش فرصت را برای شکوفایی استعداد لیبرالهای منطقه فراهم کرده و بغض چندین ساله یشان را ترکاند و سبب شد که نقابهایشان را بردارند وبجای خنجرکشیدن از پشت از رو خنجر بکشند و بگویند این کاری که داعش انجام می دهد همان اسلام واقعی است.

هواپیماهای ائتلاف سعی در هدایت کردن نیروهای داعش دارند طوریکه با بمبارانهایی که در اطراف داعش انجام می دهند مانند مرغ آنهارا کیش داده و به سمت مرزهای ترکیه بردند تا ترکیه نیز درگیر این ماجرا شده و دچار بحران شود و تجربه ی یک کشور اسلامی با مدیریتی موفق در ابعاد سیاسی و اقتصادی را به شکست بکشانند و همچنین در این راستا سعی کردند از احساسات کردها در جریان نبرد کوبانی استفاده کرده وپروسه ی صلح بین کردها و ترکیه را که حاصل زحمات زیادی است برباد دهند.

داعش مانند آهن ربا عمل می کند و جوانان پرانرژی و مخلصی را که اگر در جهت درست قرار می گفتند می توانستند مفید باشند به سمت خود جذب کرده و شر آنها را از اروپا کم می کند و آنها را به کام مرگ و سرنوشت نامعلومی می برد.

داعش درصدد حذف فیزیکی جریان خطرناک اسلام میانه رو است جریانی که غرب نمی تواند بهانه ای برای مبارزه مستقیم با آن داشته باشد. سیدقطب در کتاب «آمریکایی که مشاهده کردم » در توصیف این جریان می نویسد : پس از ترور امام بنا ، شوروشعفی که در آمریکا مشاهده کردم برایم معلوم شد که آمریکا تا چه اندازه از اخوان المسلمین متنفر است.

آمریکا در مقابل این خدمات ارزنده ی داعش ، تسلیحاتشان را تامین می کند و برخی از کشورهای عربی منطقه سر کیسه را شل کرده و هزینه را تقبل می کنند وداعش با بکارگیری آنها ، کارخانجات اسلحه سازی غربیها را از رکود خارج می کند بخصوص زمانی که جنگ قرار است چندین سال به طول بیانجامد.

نمایش جذابی که داعش به اجرا گذاشته همه ی نگاهها را به خود جلب کرده و کار یکسره کردن مسجدالاقصی و بیت المقدس را برای اسرائیل آسان کرده است.

حال شما قضاوت کنید خدمات کدام طرف ارزنده تر و قابل توجه تر بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا