خبر های جدید

۲۲ منطقه عراق آزاد شد

۲۲ منطقه عراق آزاد شد

نیروهای امنیتی عراق با آزادسازی ۲۲ منطقه در استان صلاح الدین؛ بیش از ۳۰۰ تن از تروریست های داعش از جمله ۳۱ فرمانده آنان را به هلاکت رساندند.روستاهای الشهابی، البوناظر، البوهاشم، العجیلیه، الجمعیه، و البوحشمه از جمله روستاهای منطقه یثرب هستند که در عملیات اخیر از سیطره تروریست های داعش آزاد شدند.

نیروهای امنیتی عراق و عشایر مبارز همچنین بیش از ۳۰ روستای مناطق مرکزی منطقه هیت -۷۰ کیلومتری شمال رمادی- را از تروریست های داعش پس گرفتند.همچنین در حملات نیروهای عراقی و داوطلب مردمی در نینوا و جنوب تکریت بیش از ۱۰۰ داعشی هلاکت رسیدند.

بر اثر اصابت گلوله به مناطق مختلف فلوجه نیز ۵۰ نفر از مردم کشته و زخمی شدند.نیروهای عراقی دهها تن از عناصر این گروه را در منطقه معامل در نزدیک فلوجه به هلاکت رساندند و توانستند مناطق دیگری را در نزدیک حدیثه آزاد کنند.اهالی شهر حویجه هم پرچم داعش را در این شهر به آتش کشیدند.تروریستها در اقدامی وحشیانه با یورش به خانه های این شهر ۱۷۰ جوان اهل سنت را ربودند.

گروه تروریستی داعش ۵۰ نفر از ساکنان روستای الشرقاط نزدیک تکریت در استان صلاح الدین را ربود.همچنین تروریست های داعش در ادامه اقدامات جنایتکارانه خود ۳ مسجد را در مرکز شهر موصل عراق منفجر کردند.

تروریست های داعش از زمان تسلط بر شهر موصل اقدام به انفجار و تخریب شماری از اماکن مقدس و مساجد تاریخی از جمله مسجد یونس پیامبر و مسجد شیث پیامبر کردند.این گروه تروریستی همچنین پس از عقب نشینی از ناحیه «سنونی» در شهرستان سنجار، با بمب گذاری منازل مردم و ساختمان های دولتی مانع از بازگشت مردم شده است.

منبع: جام جم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا