خانه ---> خبر های جدید ---> اعلام رسمی آزادی کوبانی

اعلام رسمی آزادی کوبانی

اعلام رسمی آزادی کوبانی

منابع کردی به طور رسمی آزادی شهر کوبانی (عین العرب) را اعلام کردند و از تلاش برای کنترل 350 روستا در این شهر خبر دادند. مرکز اطلاع رسانی یگان های مدافع خلق (y.p.g) لحظاتی پیش با صدور بیانیه ای آزادی کامل شهر کوبانی (عین العرب) را رسما اعلام کرد.در این بیانیه آمده است: از ظهر امروز آزادی کوبانی در بیشتر رسانه ها اعلام شده بود اما نیروهای مدافع خلق تا این لحظه خبر را به طور رسمی تایید نکرده بود.

بر اساس آمار سازمان های حقوق بشری سوریه، کوبانی (عین العرب) کاملا به تصرف نیروهای کرد درآمده است و در مقابل تروریست های داعش برای جبران ناکامی شکست خود در کوبانی به فکر حمله به مناطق دیگر سوریه هستند و برای حمله دیگر مناطق سوریه برنامه ریزی می کنند.

«رامی عبدالرحمان» مسئول سازمان حقوق بشر سوریه اعلام کرده است: بله کوبانی کاملا تحت کنترل نیروهای کرد درآمده است و در حال حاضر درگیری ها به حومه شرقی کوبانی کشیده شده است. تروریست های داعش در حال حاضر به دنبال دروازه ای هستند تا بتوانند از آن فرار کنند و احتمالا مناطق دیگری از سوریه از جمله فرودگاه دیرالزور یا منطقه دیگری را مورد هجوم قرار دهند.وی با بیان این مطلب افزود: داعش در این روزها مجبور بوده برای ناکامی شکست خود در کوبانی از نوجوانان زیر 18 سال استفاده کند.

گفته می شود نیروهای کرد در حال حاضر در تلاش برای پاکسازی 350 روستایی هستند که آنها را به طور کامل تحت کنترل ندارند. طی 4 ماه گذشته در جنگ کوبانی حدود هزار تروریست داعش به هلاکت رسیده اند و این تعداد به غیر از تلفات داعش در حملات هوایی ائتلاف مقابله با داعش در سوریه است.

بر اساس آمارها، طی 112 روز گذشته هزار و 314 نفر از طرف های درگیر (نیروهای کرد و داعش) کشته شده اند. از این تعداد 979 نفر داعشی و بقیه نیروهای کرد بودند. 38 نفر از کشته شدگان داعشی انتحاری بودند. 324 نفر نیز از نیروهای (y.p.g) و یک نفر نیروی اعزامی اقلیم کردستان عراق بود.

منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@