خبر های جدید

طرح عربستان برای حل اختلافات مصر با حماس و قطر

طرح عربستان برای حل اختلافات مصر با حماس و قطر

یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد که عربستان سعودی پس از پایان جنگ علیه یمن، برای برطرف کردن اختلافات مصر با قطر و حماس تلاش خواهد کرد. احمد یوسف، از رهبران جنبش حماس در سخنانی تصریح کرد: ما منتظر تشکیل دولت جدید اسرائیل هستیم تا مسائل جدی‌تر شود. دیپلمات‌های اروپایی و فعالان جامعه مدنی به صورت مداوم به نوار غزه می‌آیند. آن‌ها دیدگاه‌های اسرائیل را مطرح می‌کنند و واکنش‌های حماس را در جریان مذاکرات غیر رسمی انتقال می‌دهند.

یوسف به شدت این مساله را تکذیب کرد که تماس‌های مستقیمی میان حماس با رژیم صهیونیستی وجود داشته باشد.

وی افزود: تماس‌هایی برای تشکیل محوری جدیدی با تلاش عربستان برای برقراری آشتی میان مصر با ترکیه و قطر وجود دارد. دستگاه اطلاعات مصر نیز به موسی ابومرزوق، از رهبران جنبش حماس این اطیمنان را داده است که بستن صفحه اختلافات گذشته و گشودن صفحه‌ای جدید با حماس نزدیک است.

این مقام حماس گفت: قطری‌ها و ترکیه‌ای‌ها با پادشاه عربستان صحبت کردند تا او برای گشوده شدن گذرگاه رفح وارد عمل شود و ما منتظر هستیم تا برنامه‌های عربستان در مورد یمن پایان یابد تا در خصوص مساله فلسطین دست به تحرکاتی بزند. وی گفت با پایان جنگ یمن، دیپلماسی عربستان برای بهبود روابط میان مصر و حماس تلاش خواهد کرد.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا