خبر های جدید

محمد مرسی به اعدام محکوم شد

محمد مرسی به اعدام محکوم شد

دادگاه جنایی قاهره رئیس جمهور سابق و مفتی سرشناس این کشور که رهبر معنوی اخوان المسلمین بود را به اعدام محکوم کرد. دادگاه مصر امروز «محمد مرسی» و تعدادی از رهبران اخوان المسلمین مصر را به دلیل جاسوسی برای حماس به اعدام محکوم کرد و این حکم برای تائید نهایی به مفتی مصر ارجاع داده شد.

همچنین یوسف قرضاوی نیز در این دادگاه به اتهام دست داشتن در ناآرامی ها به اعدام محکوم شد و این حکم نیز برای تائید نهایی به مفتی مصر ارجاع داده شد.

خبرنگار روزنامه تایمز در این باره خبر داد که حکم مفتی مصر درباره احکام اعدام در دوم ژوئن اعلام خواهد شد.امروز جلسه محاکمه مرسی و ۱۵۰ نفر از اعضای اخوان السملمین به دلیل دست داشتن در حمله به زندان وادی نطرون و جاسوسی برای حماس برگزار شد.

خبرها حاکی از آن است که دادگاه مصر پرونده ۱۰۸ نفر را در این باره را به مفتی مصر ارجاع داده است. بارزترین این افراد مرسی، «یوسف قرضاوی» ، «سعد الکتاتنی»، «عصام العریان»، «خیرت شاطر» و پسرش ، «محمد البلتاجی»، «محمود عزت»، «صلاح عبدالمقصود» و «احمد رجب سلیمان» و نیز هستند.

در همین راستا دادگاه قاهره «حسن سلامه» اسیر فلسطینی و تعداد دیگری از اسرای فلسطینی را نیز به اعدام محکوم کرد و پرونده آنها را به مفتی ارجاع داد.

منبع: دیپلماسی ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا