خبر های جدید

فراخوان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری زودهنگام در مصر

فراخوان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری زودهنگام در مصر

عبدالمنعم ابوالفتوح، کاندیدای پیشین ریاست جمهوری مصر، خواستار برگزاری انتخابات زود هنگام ریاست جمهوری، و تشکیل دولت انتقالی فرا حزبی در مصر شد.

ابوالفتوح، رهبر حزب مصر قدرتمند، سیسی را ملزم نمود تا  قوه ی مجریه را به نخست وزیر و قوه ی مقننه را به شورای دولتی مصر واگذار نماید. ابولفتوح بر این باور است که باید مسئولیتهای شورای دولتی، به اصلاح قوانین نادرست و تصویب قوانین عدالت محور در خصوص دولت انتقالی محدود شود.

از زمان برکناری مرسی، رئیس جمهور قانونی مصر، و به دنبال تداوم اعتراضات علیه کودتای نظامی ۲۰۱۳، این کشور در بی ثباتی عمومی بسر میبرد. سیسی، که سال گذشته میلادی، ریاست جمهوری این کشور را به دست گرفته است، علیرغم نیاز مصربه انتخابات پارلمانی، هنوز بر قانون کشور سلطه دارد.

ابوالفتوح، خواستار ایجاد اصلاحات در وزارت کشور، و عفو عمومی برای رهبران زندانی مخالف دولت شد که هیچ جرمی را مرتکب نشده اند. وی همچنین، خواستار تعلیق احکام اعدام، و برگزاری سریع دادگاه برای کسانی شد که حقوق انسانی آنها پایمال شده است.

در هفته ی اخیر، یک دادگاه مصری، مرسی و نزدیک به ۱۰۰ تن دیگر را به اعدام محکوم کرد. مرسی و همراهان وی، این احکام را دارای انگیزه ی سیاسی خوانده اند.

منبع: واحد خبر پایگاە اطلاع‌رسانی اصلاح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا