خبر های جدید

۲۰ هزار نیروی روسی چرا به لاذقیه رفتند؟

۲۰ هزار نیروی روسی چرا به لاذقیه رفتند؟

برخی رسانه‌های عربی مدعی شده‌اند که بر اساس شواهد و قرائن اطلاعاتی، روسیه در تدارک عملیات نظامی گسترده همزمان، علیه همه گروه‌های مسلح در سوریه است.  روزنامه “رای الیوم” در گزارشی تاکید کرد که بنا بر اطلاعات به دست آمده، در چند روز اخیر شش ناو نیروی دریایی روسیه، در سواحل لاذقیه و طرطوس سوریه پهلو گرفته اند و شواهد بیانگر آن است که روسیه این بار در تدارک عملیاتی گسترده و فراگیر علیه تروریست ها است.

سرویس های اطلاعاتی آمریکا و غرب که جزئیات این مساله را رصد کرده اند، می گویند: در هر یک از این کشتی ها ۳۵۰۰ سرباز کاملا مسلح روسی و مقادیر فراوانی مهمات وجود دارد که نیروی هوایی سوریه از آن مراقبت می کند. براساس این گزارش ها، نیروهای ارتش سوریه نیز به صورت همزمان در کنار سایر نیروها در حال تدارک برای نبرد گسترده برای بازپس گیری درعا هستند.

اطلاعاتی که رای الیوم به دست آورده بیانگر آن است که عملیاتی گسترده و فراگیر با حضور بیش از ۴۰ هزار سرباز سوری، روسی و حزب الله، در همه مناطق و جبهه های سوریه علیه همه ی گروه های مسلح صورت خواهد گرفت.

به عقیده کارشناسان نظامی حضور گسترده نیروهای روسی به همراه تجهیزات و مهمات فراوان در سواحل سوریه بیانگر زمنیه سازی برای عملیات گسترده و کوبنده ای در آینده نزدیک است؛ عملیاتی که ممکن است تا قبل از پایان ماه جاری آغاز شود.

http://fa.alalam.ir/news/1750858#sthash.26SDQjX7.dpuf

نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا