به کانال تلگرامی نوگرا بپیوندید»»» @eslahe کانال نوگرا @eslahe
خبر های جدید

مشارکت 25 درصدی در مرحله دوم انتخابات پارلمانی مصر

 مشارکت 25 درصدی در مرحله دوم انتخابات پارلمانی مصر

رئیس پارلمان عربی از مشارکت 25 درصدی در مرحله دوم انتخابات پارلمانی در مصر خبر داد. «احمد الجروان» رئیس پارلمان عربی گفت که میزان مشارکت در مرحله دوم انتخابات پارلمانی مصر در برخی از حوزه ها به 25 درصد رسیده است. وی اظهار داشت که میزان مشارکت در مرحله دوم انتخابات نسبت به مرحله اول آن بیشتر بود و اقشار مختلف مردم مصر در این انتخابات شرکت کرده اند.

جروان با بیان اینکه عدم مشارکت جوانان در این انتخابات صحت ندارد، از برگزاری منظم و منحصر به فرد و روند خوب انتخابات تمجید کرد.

مرحله دوم انتخابات پارلمانی مصر روز یکشنبه گذشته در 13 استان این کشور آغاز شد. تعداد واجدین شرایط رأی‌دهی 28میلیون و 204‌هزار و 225 نفر اعلام شده است.

مرحله دوم انتخابات پارلمانی مصر در خارج از این کشور نیز روزهای شنبه و یکشنبه گذشته برگزار شد که میزان مشارکت بسیار ضعیف گزارش شد به طوری که در برخی از کشورها اصلا هیچ رأیی به صندوق انداخته نشد. کمیته عالی انتخابات مصر میزان مشارکت در مرحله اول انتخابات پارلمانی در داخل و خارج را در مجموع 26.5 درصد اعلام کرده بود.

این انتخابات نخستین انتخابات از زمان منحل شدن مجلس در سال 2012 میلادی است که بدون شرکت مخالفان دولت از جمله اخوان المسلمین برگزار شده است.

پیش بینی می‌شود پارلمان آینده قدرت عبدالفتاح السیسی را که تمام صداهای مخالف را خفه کرده است، تقویت کند‬.

http://www.tasnimnews.com/fa/news/1394/09/03/925363

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن