خبر های جدید

دستور پوتین برای اعمال محدودیت و اتخاذ تدابیر اقتصادی علیه ترکیه

دستور پوتین برای اعمال محدودیت و اتخاذ تدابیر اقتصادی علیه ترکیه

 شبکه خبری “آر تی عربی” روسیه ساعتی پیش در خبری فوری گزارش داد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور، دولت را مکلف کرد روی برخی کالاهای ترکیه محدودیت اعمال کند. بر اساس این گزارش، رئیس جمهوری روسیه همچنین دستور داد که تدابیر اقتصادی ویژه بر علیه ترکیه اتخاذ شود و کنترل شرکت های هواپیمایی این کشور در خاک روسیه نیز جهت تضمین امنیت، تشدید شود.

پوتین ضمن آنکه دستور داد پروازهای کلاس تجاری با ترکیه متوقف شود، از شرکت های گردشگری روسیه خواست از سازماندهی تورهایی برای شهروندان این کشور به مقصد ترکیه جلوگیری کنند.

از ابتدای سال آینده میلادی هر گونه ورود اتباع روسی به ترکیه نیازمند صدور ویزا است و سفر به روسیه برای اتباع ترکیه بدون روادید پایان می یابد.

همچنین بر اساس دستور رییس جمهوری روسیه استخدام هر گونه نیروی انسانی شهروند ترکیه در روسیه از اول ژانویه  ممنوع خواهد بود. این ممنوعیت مشمول افرادی که در حال حاضر اجازه کار در روسیه دارند نخواهد شد. همچنین باید هر گونه رفت و آمد کشتی و قایق های ترک در نزدیکی سواحل روسیه به شدت کنترل و عبور و مرور غیر قانونی متوقف شود.

مسئول بلندپایه ترکیه: تحریم های روسیه، به اختلافات میان ۲ کشور دامن می زند

شبکه خبری الحدث در خبری گزارش داد که بنا بر اعلام یک مسئول بلندپایه ترکیه، تحریم های اخیر روسیه بر علیه این کشور، به اختلافات میان آنکارا و مسکو دامن خواهد زد.

کرملین متن کامل حکم تحریم ترکیه را منتشر کرد

در پی سرنگونی جنگنده روسی سوخو ۲۴ توسط ترکیه و تشدید تنش ها میان آنکارا و مسکو ، ولادیمیر پویتن در واپسین ساعات روز شنبه دستور اجرایی تحریم ترکیه را امضا کرد . کاخ کرملین نیز متن اصلی این حکم را منتشر نمود .
در بخشی از این دستورالعمل اجرایی آمده : تضمین امنیت ملی ، محافظت از منافع ملی و همچنین اتباع روس در برابر مجازات های کیفری و غیرقانونی در خصوص این تدابیر اقتصادی ویژه اتخاذ شده است . تمامی نهادهای دولتی ، محلی ، حقوقی ، سازمان ها و افراد در داخل سرزمین فدراسیون روسیه باید این تدابیر را بطور موقت اعمال نمایند .
این دستورالعمل از اول ژانویه ۲۰۱۶ لازم الاجرا می باشد .

منبع : خبرگزاری رویترز

دستور پوتین برای اعمال محدودیت و اتخاذ تدابیر اقتصادی علیه ترکیه /کرملین متن کامل حکم تحریم ترکیه را منتشر کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا