خبر های جدید

مسلمانان امریکا در مقابل برج ترامپ در نیویورک نماز خواندند

مسلمانان امریکا در مقابل برج ترامپ در نیویورک نماز خواندند

مسلمانان در واکنش به اظهارات اسلام هراسانه دونالد ترامپ، نامزد مقدماتی جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری امریکا در مقابل دفاتر وستاد انتخاباتی وی نماز برپا کرده‌اند. حدود ۲۰۰ معترض در این مراسم که در محله میدتون منهتن در نیویورک برگزار شد، مشارکت کردند. شرکت کنندگان در این مراسم با خود پارچه نوشته‌هایی به همراه داشتند که بر روی آن‌ها نوشته شده بود، نامزد پیشتاز جمهوریخواهان یک « فاشیست» و «نژادپرست» است.

تعداد زیادی از تظاهرات کنندگان مسلمان، با خود پلاکاردهایی حمل می‌کردند که روی آن‌ها نوشته شده بود مسلمانان تروریست نیستند و نباید گروه‌های تروریستی مانند داعش را به مسلمانان ربط داد. دونالد ترامپ اخیراً در اظهاراتی اسلام هراسانه خواستار ممنوعیت کامل ورود مسلمانان به امریکا شد. اظهارات اخیر این کاندیدای جنجالی با محکومیت جهانی مواجه شده است.

این نخستین بار نیست که ترامپ علیه مسلمانان سخن می‌گوید. او پیشتر نیز خواستار ایجاد یک بانک اطلاعاتی از مسلمانان امریکا برای نظارت بیشتر بر آن‌ها شده بود. ترامپ گفته بود امریکا «هیچ چاره‌ای» جز بستن برخی مساجد ندارد و وی در صورت رئیس جمهور شدن، «اقدامات شدید» برای نظارت بر جامعه مسلمانان را در نظر می‌گیرد.

این اظهارات ترامپ توسط سیاستمداران امریکایی و برخی چهره های بین المللی به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

http://fa.shafaqna.com/news/83207.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا