خبر های جدید

ممنوعیت عرضه کتاب‌های اخوان المسلمین در نمایشگاه بین‌المللی کتاب قاهره

ممنوعیت عرضه کتاب‌های اخوان المسلمین در نمایشگاه بین‌المللی کتاب قاهره

چهل و هفتمین دور نمایشگاه بین المللی کتاب قاهره از روز چهارشنبه گذشته در حال برگزاری است و بنا به گفته بازدیدکنندگان نمایشگاه عرضه کتاب‌های اخوان المسلمین در این نمایشگاه ممنوع شده است. بر اساس این گزارش، شریف اسماعیل نخست وزیر مصر در کنار تعدادی از مسئولان این کشور و صاحبان نشر کتب این نمایشگاه را افتتاح کردند که تا ۱۱ فوریه نمایشگاه دایر می باشد.

در همین رابطه تعدادی از بازدیدکنندگان نمایشگاه اقدام دولت مصر مبنی بر ممنوعیت عرضه کتاب‌های اخوان المسلمین را محکوم کردند.

ضیاء علاء (۲۲ ساله) دانشجو و هنرپیشه تئاتر گفت که در بازدید از نمایشگاه کتاب‌های علمای الازهر از جمله محمد سید طنطاوی شیخ سابق الازهر و نیز کتب علامه محمد متولی الشعراوی را ندیده است. وی افزود: خیلی مضحک و مسخره است که در این نمایشگاه کتاب‌های مربوط به توفیق عکاشه نماینده پارلمان مصر که افکارش باعث بحث و جنجال شده و همچنین کتاب های مربوط به اندیشمندان یهودی و احضار جن عرضه شده است.

همچنین احمد علی دیگر دانشجوی دانشگاه و عضو حزب معارض گفت: در این نمایشگاه کتاب‌هایی علیه اخوان المسلمین از جمله «طاعون اسلام سیاسی» به قلم طارق حجمی و «الغام فی منهج الاخوان» به قلم احمد ربیع الغزالی عرضه شده است.

همچنین عرضه کتاب‌های مربوط به جماعت اخوان المسلمین و یا هر گونه افکار و اندیشه‌های مربوط به این گروه ممنوع شده است.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا