خبر های جدید

سوزاندن قرآن در مسجد الجزایر

سوزاندن قرآن در مسجد الجزایر

فردی ناشناس جمعه‌شب، ۱۶ بهمن‌ماه، در حالی که نمازگزاران مشغول خواندن نماز مغرب بودند، وارد مسجد شیخ محمد البشیر الابراهیمی شهرک باریکه در استان باتنه الجزایر شد و اقدام به آتش‌زدن ۶ نسخه‌ قرآن در این مسجد کرد. این فرد ناشناس هنگامی که نمازگزاران در حال خواندن نماز مغرب بودند، از غفلت آن‌ها سوء استفاده کرد و به سمت کتابخانه مسجد رفت و شش نسخه قرآن موجود در کتابخانه این مسجد را به‌ آتش کشید.

نمازگزاران پس از نماز با استشمام‌ بوی سوختگی، متوجه به آتش کشیده‌شدن نسخه‌های قرآن شدند و به سرعت به سمت کتابخانه مسجد رفتند و توانستند دیگر نسخه‌های قرآن را سالم از آتش خارج کنند.

در همین راستا، امام جماعت مسجد، اطلاعات لازم را در اختیار نیروهای پلیس محلی که بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شده بودند، قرار داد و نیروهای پلیس نیز اقدام به تصویربردای از این صحنه کردند و نسخه‌های قرآنی سوخته شده را همراه خود بردند.

امام جماعت شیخ محمد البشیر الابراهیمی شهرک باریکه همچنین، وقوع این حادثه را به اداره امور دینی استان باتنه گزارش داد. اعتقاد به سحر و جادو از انگیزه‌های به آتش کشیدن این نسخه‌های قرآنی عنوان شده است و تحقیقات پلیس محلی در این زمینه همچنان ادامه دارد.

منبع: ایکنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا