خبر های جدید

اتحادیه جهانی علمای مسلمین انفجار ها در سعودی را محکوم کرد

اتحادیه جهانی علمای مسلمین انفجارهای تروریستی در سعودی را محکوم کرده و آن ها را به انحرافی و تبهکاری توصیف نموده است.

ترجمه: عبدالخالق احسان

اتحادیه جهانی علمای مسلمین حملات انفجاری تروریستی که در مملکت عربی سعودی در مدینه منوره مقابل حرم نبوی شریف و شهر قطیف و جده رخ داد را به شدت محکوم می نماید، حملاتی که منجر به کشته شدن حداقل پنج نفر گردید – برای شان نزد الله متعال مقام شهادت آرزو داریم – همراه مملکت سعودی به صورت کامل و همه جانبه ایستادگی نموده و این انفجارها را تروریستی، انحرافی، تندروی و افراط گرایی به شنیع ترین چهره آن می دانیم؛ چون این تروریستان جرئت یافتند که به حرم نبوی و قدسیت آن و جایی که رسول الله صلی الله و سلم دفن می باشد، تجاوز نمایند.

اتحادیه از ادامه عملیات تروریستی مجرمانه که به احساسات و مقدسات مسلمانان تجاوز روا  می دارد، هشدار می دهد و باور دارد که ادامه این وضعیت، منجر به فتنه هایی خواهد گردید که جز الله متعال کسی گسترده‌گی آن ها را نمی داند.

اتحادیه از جهان اسلام خواست که همراه مملکت عربی سعودی ایستادگی کرده و این حادثه و امثال آن را به شدت محکوم نموده و در مقابل تروریسم، تندوری و افراطیت بایستند، افراطیتی که منجر به کشتار صد ها هزار و بلکه میلیون ها انسان گردیده است، خواه توسط گروه ها و تنظیم های تندرو و منحرف و یا نظام های مستبد و دیکتاتور و خودکامه صورت گرفته باشد؛ همه آنان نسبت به مسلمانان ستم روا داشته و هیچ اهمیتی به زندگی شان قایل نیستند.

امام دکتر یوسف قرضاوی رئیس اتحادیه این انفجار ها را به شدت محکوم کرده و فرمود: حملات انفجاری و تروریستی در مدینه، قطیف، جده، کراده و همه سرزمین ها را محکوم می نمایم و باور دارم که اسلام، ازین اعمال تبهکارانه که خون های پاکی را می ریزاند و ارواح در امانی را نابود می سازد،  بیزار و تبرئه می باشد.

دکتور علی قره داغی امین عام اتحادیه جهانی علمای مسلمین تأکید نمود که انجام دهندگان این انفجار ها، خوارج این زمان اند و سرزمین های اهل سنت را در هر جایی که دست یافتند، ویران نمودند.

ایشان در تویتر خویش نوشتند: طغیان و سرکشی خوارج این زمان به جای رسیده که به انفجار و کشتار در نزدیکی قبر پیامبر صلی الله علیه و سلم دست یازند و با حماقت شان شهر های اهل سنت را ویران کنند.
دکتر قره داغی در مورد عدم هدف قرار گرفتن کشور های که داعش خود را دشمن آن ها می داند، پرسشی مطرح نموده و می گوید: قابل ذکر است، کشور هایی که داعش علیه آنان اعلان دشمنی نموده، مثل: اسرائیل و ایران؛ در امن و امان هستند و هیچ انفجاری در آن جا صورت  نمی گیرد!!!

ایشان در خاتمه دعا نمودند که الله متعال شهر پیامبرش صلی الله علیه و سلم و سرزمین حرمین را از فتنه های آشکار و پنهان حفظ نموده و مکر و نیرنگ خوارج را به خود شان برگرداند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا