خبر های جدید

دیدار رهبران ارشد اخوان با مسئولان سعودی در دوحه

دیدار رهبران ارشد اخوان با مسئولان سعودی در دوحه

منابع نزدیک به اخوان المسلمین مدعی شده اند، رهبران ارشد این گروه با مسئولان سعودی در دوحه دیدار کرده اند.

در حالی که عربستان از کودتای عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع وقت مصر علیه «محمد مرسی» و در نهایت برکناری مرسی و به قدرت رسیدن السیسی حمایت کرده پایگاه خبری «الشروق»، نوشت که در سایه سرد شدن روابط مصر و عربستان، اخوان المسلمین با مسئولان سعودی دیدار کرده و مسأله نزدیک شدن دیدگاه های دو طرف را بررسی کرده اند.

بر اساس این خبر این دیدار در جریان مراسم ختم خلیفه بن حمد امیر پیشین قطر در دوحه صورت گرفته و منابع نزدیک به اخوان المسلمین اعلام کرده اند که این گروه در نشست اخیری که داشتند بر لزوم حمایت از دیدگاه های عربستان و مواضع این کشور در تحولات منطقه از جمله پرونده سوریه و یمن و لیبی تأکید کرده اند.

این منابع گزارش داده اند پیش از این دیدار نیز مسئولان سعودی با شماری از اعضای شاخه های اخوان در برخی کشورها دیدار کرده اند، شعبه پاکستان اخوان المسلمین اعلام کرده بودند که از مواضع عربستان در برابر مواضع ایران در منطقه حمایت می کنند.

این گزارش ها در حالی از نزدیک شدن روابط اخوان با سعودی ها سخن می گویند که یکی از اصلی ترین متحدان عربستان [مصر] فعالیت گروه اخوان در مصر را ممنوع اعلام کرده و این گروه را تروریستی نامیده است.

منبع: خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا