خبر های جدید

بازداشت چند مفتی سرشناس سعودی به دلیل جانبداری از قطر

بازداشت چند مفتی سرشناس سعودی به دلیل جانبداری از قطر

فعالان شبکه های مجازی در عربستان سعودی از بازداشت «سلمان العوده» و «عوض القرنی» دو نفر از مفتی های سرشناس این کشور از سوی مقامات امنیتی عربستان خبر می دهند. بازداشت این دو نفر پس از انتشار توییت هایی جنجال برانگیز درباره بحران با قطر صورت گرفته است.

به گفته این فعالان، «خالد بن فهد العوده» برادر سلمان العوده بازداشت وی را تایید کرده است. العوده که به انتشار توییت های پی درپی در حساب خود شناخته شده است، در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مطلبی در توییتر خود منتشر نکرده است. مقامات عربستان سلمان العوده را به همدردی با قطر و وابستگی به گروه اخوان المسلمینی متهم می کنند که دوحه از آن حمایت می کند.

«عوض القرنی« دیگر مفتی سعودی است که روز گذشته از سوی نیروهای اداره آگاهی عربستان بازداشت شد. وی و العوده به جانبداری از قطر در بحران کنونی خلیج فارس متهم شده اند.

العوده در پی تماس تلفنی امیر قطر با ولیعهد عربستان با انتشارمطبی در تویتر خود از احتمال پایان بحران با قطر ابراز خوشحالی کرده بود.

المالکی پس از سلمان العوده و عوض القرنی سومین مفتی سعودی است که در دو روز گذشته به دلیل جانبداری از قطر و حمایت از اخوان المسلمین بازداشت شدند. حسن فرحان المالکی از چهره های جنجال برانگیز در عربستان سعودی بوده است. : «محمد الهبدان»، «غزم البیشی»، «محمد عبدالعزیز الخضیری»، «ابراهیم الحارثی»، «یوسف الاحمد»، «ابراهیم الفارس» و «ابراهیم الناصر» مبلغانی هستند که به دلیل مواضع سیاسی و جانبداری از قطر و اخوان المسلمین بازداشت شده اند.

هنوز مقامات رسمی عربستان درباره بازداشت این افراد هیچ اظهانظری نکرده اند. عربستان معمولا اخبار مربوط به بازداشت شدگان سیاسی را منتشر نمی کند.

منبع: شفقنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا